ورود

ثبت نام

فرم بالا را پر کنید و یا از طریق گوگل وارد شوید

سوالات متداول طراحان

 
 • مسابقه به چه صورتی برگزار می شود؟ کارفرمایان، یک مسابقه را شروع می کنند و در آن اطلاعات و درخواستهای خود را مطرح کرده، برای مسابقه مدت زمان و مبلغ تعیین می کنند. طراحان پس از شروع مسابقه می توانند فایلها و اطلاعات مسابقه را دریافت کرده و به تشخیص خود در مسابقات مختلف شرکت کنند. قبل از اتمام مسابقه طراحان ایده ها و طرح های خود را بر روی صفحه مسابقه آپلود کرده و منتظر می مانند تا کارفرمایان سه نفر برتر را معرفی کنند. سپس جایزه ی مسابقه بین این سه نفر تقسیم خواهد شد (نفر اول۶۰% نفر دوم ۳۰% و نفر سوم ۱۰%).
 • یک مسابقه چقدر طول می کشد؟ مدت مسابقه بستگی به تشخیص کارفرما دارد ولی معمولا بسته به نوع مسابقه و حجم کار بین یک هفته تا ۱۲ هفته متغیر است.
 • حداقل/حداکثر شرکت کنندگان در یک مسابقه چند نفرند؟ حداقل شرکت کنندگان ۲ و حداکثری برای شرکت در مسابقه وجود ندارد. مگر به درخواست کارفرما حداکثر نفرات تعیین شده باشد.
 • کارفرمایان چه کسانی هستند؟ کارفرمایان کسانی هستند که تمایل داشته اند جهت طراحی پروژه ی خود از پلتفرم طرح تو طرح استفاده کرده و به دلیل نیاز به دریافت چندین طرح و یا موارد دیگر از این طریق اقدام نموده اند.
 • آیا برای شرکت در مسابقات باید مدرک معماری داشته باشم؟ خیر. شرکت در طرح تو طرح برای تمامی دانشجویان، طراحان جوان، طراحان حرفه ای ،اساتید دانشگاه و کلیه ی علاقه مندان به طراحی آزاد است. اما شما می توانید با تکمیل مدارک تحصیلی و رزومه ی خود در انتخاب شدن توسط کارفرمایان نتیجه ی بهتری بگیرید.
 • آیا می توانم اطلاعات شخصیم را در حین شرکت در مسابقات مخفی نگه دارم؟ بسته به درخواست شما بله. این امکان وجود دارد تا شما در تمامی مسابقات بصورت بی نام، یا با نام مستعار شرکت کنید و برنده شوید.
 • سیستم رتبه بندی و امتیازدهی سایت به چه صورت است؟ طراحان به صورت زیر امتیاز دریافت می کنند: ثبت نام در سایت ۱۰+ امتیاز، ثبت اطلاعات پایه ۵ + امتیاز، ثبت تحصیلات ۵+ امتیاز، ثبت مهارت های معماری و نرم افزاری در مجموع ۱۰+ امتیاز، ثبت رزومه کاری هر مورد ۲ +امتیاز، ثبت نام در هر مسابقه ۱۰+ ارسال طرح در مسابقه ۵۰+ ،شرکت در مسابقه و عدم ارسال طرح ۲۰- ،برنده شدن به عنوان طرح سوم ۱۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح دوم ۳۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح اول ۶۰۰+امتیاز .
  فینالیست شدن در هر مسابقه ۵۰ امتیاز مثبت خواهد داشت
 
 • هر طراح چه تعداد طرح در هر مسابقه می تواند ارسال کند؟ هر طراح با یک یوزر یک طرح می تواند بفرستد
 • رای دادن به پروژه ها توسط طراحان، چه هدفی دارد؟ رای دادن به پروژه ها به شما امکان می دهد تا پروژه های مختلف را بعد از اتمام مسابقه ارزیابی کنید. به هر طرح از ۵ منظر می توان رای داد: ۱. ایده (خلاقیت طرح و نوآوری) ۲. زیبایی (ترکیب مصالح و هارمونی طرح) ۳. کاربردی بودن طرح (کابرد داشتن برای کارفرما طبق درخواست ها) ۴. قابلیت اجرا (امکان اجرای طرح و بهره برداری از طرح) ۵. کیفیت گرافیکی طرح ها (کیفیت رندرها و نزدیک بودن به واقعیت) سیستم رای دهی بین ۱ تا ۱۰ متغیر است. ۱۰ به معنی عالی و ۱ به معنی ضعیف می باشد. همچنین میانگین نمرات داده شده محاسبه شده و در هر پروژه مشخص می باشد.
 
 • چه کسانی می توانند رای دهند؟ تمام کاربرانی که عضو سایت هستند ، می توانند به طرح ها رای دهند ولی کسی نمی تواند به طرح خودش رای دهد.
 • گر من به پروژه هایی رای دهم برای من امتیازی خواهد داشت؟ بله، طرح تو طرح مدت زمانی را که شما برای رای دادن به پروژه ها صرف می کنید را در نظر می گیرد هست و سیستم برای رای های شما امتیاز در نظر می گیرد (رای دادن به هر پروژه یک امتیاز برای شما به همراه دارد)
 • آیا من می توانم به پروژه ی خودم رای دهم؟ خیر در سیستم به شما این اجازه را نمی شود.
 • آیا رای ها تاثیری بر روی مسابقات و پروژه ها دارد؟ خیر رای ها هیچ تاثیری در انتخاب ۳ طرح برتر ندارد و این موضوع فقط توسط کارفرما مشخص می شود، اما کارفرمایان می توانند از کاربران درخواست کنند تا به طرح های شرکت کنندگان در یک مسابقه طی زمانی خاص امتیاز دهند تا کارفرما در انتخاب بهترین طرح ها تصمیم راحت تری بگیرند و در مجموع بازهم کارفرما جهت تعیین ۳ نفر برتر اقدام خواهد کرد و رای ها تاثیر مستقیم بر این انتخاب ندارد.
 • در آمار رای دهندگان در یک طرح لیستی از رای دهندگان حرفه ای وجود دارد. حرفه ای ها چه کسانی هستند؟ کسانی که در طرح تو طرح بیش از ۳۰۰۰ امتیاز داشته باشند جزو حرفه ای ها محسوب می شوند.
 • آیا رای همه به یک میزان محاسبه می شود؟ هر شخصی که در طرح تو طرح ثبت نام کرده باشد می تواند به طرح ها رای دهد اما براساس رتبه ی افراد رای آنها نیز تاثیر بیشتری در میانگین محاسبه شده خواهد داشت.
 • رای دهی از چه زمانی امکانپذیر است؟ پس از اتمام مسابقه و تعیین نتایج (البته اگر کارفرما درخواست کند می توان قبل از اعلام نتایج رای گیری کرد)
 • آیا برای شرکت در مسابقه باید مبلغی پرداخت کنم؟ خیر. برای شرکت در مسابقه از طراحان پولی دریافت نمی شود. پس از اتمام مسابقه و پس از تعیین نفرات اول تا سوم به میزان ۵% از مبلغ کل جایزه به عنوان حق برگزاری مسابقه از سهم طراحان دریافت خواهد شد.
 • مبلغ جایزه به چه صورت تقسیم خواهد شد؟ مبلغ جایزه بین سه نفر اول تقسیم خواهد شد. بدین صورت که نفر اول ۶۰% ، نفر دوم ۳۰% و نفر سوم ۱۰% مبلغ را دریافت خواهد کرد.
 • من چطور می توانم پولم را دریافت کنم؟ تمام دریافتی های شما در قسمتی به نام "بانک من" قابل مشاهده است. شما می توانید با رفتن به گزینه "خانه" و سپس کلیک بر روی "بانک من" تمامی جزئیات حساب مالی خود را مشاهده کنید. شما می توانید هر موقع که بخواهید درخواست برداشت از حساب کنید و بسته به انتخاب نوع پرداخت بین یک تا سه روز با شما تسویه حساب صورت می گیرد. در این صورت ایمیل و پیامک برداشت از حساب برای شما ارسال خواهد شد.(درحال راه اندازی)
 • آیا من می توانم با معرفی برندها و شرکت های مختلف در طرح خودم درآمد کسب کنم؟ بله این امکان وجود دارد تا با تگ کردن برند شرکت های مختلف در طرحتان در پایان هر سال درصدی از مشارکت درتبلیغات این شرکتها را دریافت کنید. (در حال راه اندازی)
 • آیا من می توانم تحت عنوان یک تیم در مسابقات شرکت کنم یا حتما باید به تنهایی شرکت نمایم؟ بله شما می توانید به عنوان یک تیم شرکت کنید. شما می توانید تیم های مختلف درست کنید و همزمان در چندین مسابقه شرکت نمایید.(درحال راه اندازی)
 • مبالغ جوایز چطور بین اعضای تیم تقسیم می شود؟ بسته به تصمیم مدیر تیم(کسی که تیم را تشکیل داده) به سه شیوه می توان اقدام کرد.۱. تمام مبلغ جایزه را مدیر تیم دریافت کند و خودش تصمیم بگیرد. ۲. مبلغ جایزه بصورت مساوی بین اعضا تقسیم شود. ۳. مبلغ جایزه با توجه به نسبتهای از قبل تعیین شده توسط مدیر تیم تقسیم شود.
 • آیا محدودیتی جهت تعیین تعداد اعضای یک تیم وجود دارد؟ خیر. هیچ محدودیتی وجود ندارد و مدیران تیم می توانند هر تعداد نفر که بخواهند را به تیم دعوت کنند. این اعضا می توانند از اعضای کنونی یا افرادی خارج از طرح تو طرح باشند. ولی برای تشکیل تیم حداقل ۲ نفر نیاز است.
 • پروژه های تیمی به چه صورت به نمایش گذاشته می شوند؟ سیستم یک پروفایل جدید برای تیم درست می کند که تمامی پروژه هایی که توسط این تیم خارج از طرح تو طرح یا بواسطه ی شرکت در مسابقات مختلف تهیه شده قابل بازدید و رتبه بندی و رای دهی است. در صفحه ی تیم لیست تمام اعضا مشخص است و همچنین می توان از این صفحه لینک صفحات شخصی هر طراح را مشاهده کرد.
 • آیا من می توانم در عین واحد به عنوان یکی از اعضای یک تیم و همچین بصورت منفردا در یک مسابقه شرکت کنم؟ زمانی که طراحی تصمیم می گیرد به عنوان عضوی از یک تیم در مسابقه ای شرکت کند، امکان شرکت در آن مسابقه خاص بصورت مجزا برایش وجود نخواهد داشت. اما شما می توانید در هر مسابقه ی دیگری که تیم شما در آن شرکت نکرده باشد به تنهایی شرکت کنید.
(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰