ورود

ثبت نام


لطفا تایید کنید که ربات نیستید


فرم بالا را پر کنید و یا از طریق گوگل وارد شوید

سوالات متداول کارفرما

۱. Crowdsourcing چیست؟

Crowdsourcing روشی است جهت تامین خدماتی که قبلا توسط یک شخص یا شرکت خاص صورت می گرفته ولی هم اکنون بصورت آزاد هر شخص یا شرکتی می­ تواند با دیگران رقابت کرده و در نهایت بهترین مجموعه از میان تعداد زیادی از مجموعه­ ها انتخاب می­ شود.

۲. طرح تو طرح چیست؟

طرح تو طرح اولین مدل crowdsourcing در زمینه معماری در ایران می ­باشد. در طرح تو طرح شما می توانید یک مسابقه­ ی معماری بین آرشیتکت های سراسر ایران راه بیاندازید. طرح تو طرح به طراحان این امکان را می­ دهد تا پتانسیل­ های بالقوه­ ی خود را شکوفا کنند و برای یک پروژه چندین راه کار و طرح ارائه دهند.

۳. طرح تو طرح چگونه کار می­ کند؟

بصورت خلاصه، شما اطلاعات اولیه ­ای از پروژه­ ی خود در سایت آپلود می ­کنید، شامل دایمنشن­ ها، عکس ها، توضیحات، مدت، مبلغ مسابقه و ... . سپس معماران و طراحان مختلف می ­توانند اطلاعات مسابقه را بخوانند و در آن شرکت کرده و تا مدت زمان تعیین شده طرح پیشنهادی خود را به طرح تو طرح ارائه دهند. شما تمامی طرح ­ها را بررسی و ارزیابی می­ کنید و از میان آنها سه طرح برتر را انتخاب خواهید کرد. پس از آن طرح تو طرح جایزه را میان طراحان برتر تقسیم می­کند.

۴. شروع یک مسابقه در طرح تو طرح چه مزایایی دارد؟

به عنوان کارفرما دو مزیت مشهود در این سیستم وجود دارد:

۱. شما بیشتر از یک طرح دریافت خواهید کرد. (حداقل ۳ طرح)

۲. شما می­ توانید این طرح­ ها را با قیمت­ های مناسب تر از روش­ های مرسوم و قدیمی دریافت کنید.

۵. من چه نوع پروژه­ ای را می ­توانم در طرح تو طرح به مسابقه بگذارم ؟

شما می­ توانید هرگونه پروژه­ ی معماری، طراحی نما، طراحی پلان ،طراحی داخلی، ریمدلینگ و... برای تمامی فضاها مثل آشپزخانه، حمام، نما، زیرزمین، اتاق خواب و ... را به مسابقه بگذارید. همچنین شما می ­توانید درخواست طراحی برای پروژه­ ای جدید شروع کنید و یا مثلا می ­توانید برای طراحی پروژه­ ای خاص مثل حیاط، تراس، پشت­بام و ... اقدام کنید.

۶. معماران چگونه می­ توانند بدون دیدن محل پروژه­ ی من طرح خوبی ارائه دهند؟

گرچه دیدن محل پروژه مزایایی دارد اما طراحان آموزش دیده­ اند تا با شرایط خاص و با توصیفاتی که مفصلا توسط کارفرمایان ارائه می­ شود طرح­ های مناسبی ارائه کنند. در بسیاری موارد طراحانی از سراسر دنیا در یک مسابقه­ ی خاص شرکت می ­کنند بدون اینکه سایت پروژه را دیده باشند.

۷. معماران چه کسانی هستند؟

معماران و طراحان افرادی هستند متخصص در زمینه های ، معماری داخلی، طراحی پلان، طراحی نما، ریمدلینگ، طراحی فضای سبز و ... .

۸. آیا پروژه­ ی من خیلی کوچک است؟

خیر، در طرح تو طرح حتی می ­توان برای طراحی کمد، کابینت، پله، سنگ قبر و... مسابقه راه انداخت.

۹. آیا پروژه­ ی من خیلی بزرگ است؟

خیر، بزرگترین پروژه­ ها و حتی پروژه­ های ملی، هتل­ ، سد، بیمارستان، ایستگاه مترو و ... می­ توانند توسط تیم­ ها و شرکت­های مختلف طراحی شوند.

۱۰. آیا نمونه­ های این مسابقات قابل دیدن است؟

بله، شما می­ توانید در سایت مسابقات قبلی برگزارشده را با جزئیات و طرح­ هایی که شرکت کرده­ اند ببینید.

۱۱. آیا مشخصات و آدرس من پس از شروع کردن مسابقه برای دیگران قابل مشاهده است؟

خیر. حفظ حریم خصوصی شما برای ما اهمیت دارد. مگر اینکه شما شخصا بخواهید این مشخصات را نشان دهید.

۱۲. آیا من می ­توانم بعد از پایان مسابقه، پروژه ­ام را مخفی کنم تا دیگران از آن مطلع نشود؟

در طول مدت مسابقه پروژه­ ی شما بی­نام می­ماند، و هیچ کس نمی­ تواند نام و آدرس و مشخصات شما را بداند، مگر خودتان درخواست کنید. بعد از پایان مسابقه و مشخص شدن نتایج هم این امکان وجود دارد و پروژه­ ها در صورت اجازه ­ی شما در قسمتی به نام "مسابقات پایان یافته" نمایش داده می­ شوند.

۱۳. چطور تصمیم بگیرم که چه مبلغی برای جایزه ­ی مسابقه مشخص کنم؟

با توجه به نوع و متراژ پروژه جایزه ­ی مسابقه باید تعیین شود. در زمان راه­ اندازی پروژه، شما می توانید از طریق سیستم قیمت گذاری که در داخل سایت است، هزینه مسابقه خود را تعیین کنید وشما مختار هستین از مبلغ را تا هر چقدر که می خواهید بالاتر ببرید..

۱۴. چه زمانی باید هزینه ­ی مسابقه را پرداخت کنم؟

شما در زمان راه­ اندازی مسابقه باید مبلغ آن را پرداخت کنید. پس از آپلود کردن فایل­ ها و اطلاعات مورد نیاز، سیستم از شما درخواست خواهد کرد که از طریق پرداخت آنلاین یا کارت به کارت یا فیش بانکی مبلغ مسابقه را پرداخت نمایید. زمانی که مبلغ مسابقه پرداخت شود مسابقه شروع شده و به طراحان، معماران و دیزاینرها از طریق ایمیل و اس ام اس اطلاع ­رسانی می­ شود.

۱۵. یک مسابقه چقدر زمان می ­برد؟ بهترین مدت زمان برای یک مسابقه چقدر است؟

مدت مسابقه با نظر شما تعیین می­ شود. بسته به سایز پروژه و نوع آن مدت پروژه ­ها متغییر است. برای طرح­ های اولیه (کانسپت) می ­توانید حدود ۳ هفته در نظر بگیرید و برای پروژه­ های پیچیده­ تر و با جزئیات بیشتر می­ توان تا نهایتا ۱۲ هفته در نظر گرفت.

۱۶. آیا حتما باید پس از شروع و تنظیم طرح اولیه ­ی یک مسابقه، آن را شروع کنم؟

خیر، شما می ­توانید طرح اولیه را ذخیره کرده و روی مسابقه­ ی خود کار کنید و سپس آن را اجرا کنید.

۱۷. آیا در طول مسابقه می­ توانم با طراحان صحبت کنم؟

بله، شما بر روی صفحه­ ی مسابقه­ ی خود قسمتی به نام "پرسش و پاسخ" دارید که طراحان می­ توانند طرح سوال کنند و شما امکان پاسخگویی دارید. ممکن است طراحان فایل های دیگری نیاز داشته باشند و از شما درخواست کنند. این مکالمات بصورت عمومی بر روی صفحه­ ی مسابقه می­ ماند. درصورتی که شما مطلبی را بر روی صفحه­ ی خود مشخص کنید به تمام شرکت کنندگان در مسابقه اطلاع داده خواهد شد.

۱۸. معماران از مسابقه­ ی من چگونه مطلع می ­شوند؟

ما پروژه را از طریق ایمیل و پیامک به اطلاع تمام کاربران می ­رسانیم همچنین در شبکه­ های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، گوگل پلاس و غیره نیز به افراد اطلاع رسانی خواهد شد. تمامی طراحان از جزئیات پروژه­ ی شما مطلع خواهند شد.

۱۹. چه نوع اطلاعاتی باید برای پروژه ارائه دهم؟

شما باید فضای فعلی پروژه را توضیح دهید و باید برحسب نیاز متراژها، اندازه گذاری ­ها ، نقشه برداری، سایت پلان، عکس­ها، نقشه­ های هوایی و ... را ارائه دهید. البته در پروژه ­های مختلف نیاز به تمامی موارد نمی­ باشد در این خصوص کارشناسان ما در طرح تو طرح می ­توانند به شما کمک کنند.

۲۰. اگر طرح و نقشه­ ای از پروژه­ ام نداشته باشم باید چکار کنم؟

برای اکثر پروژه­ ها، طراحان نیاز دارند تا دایمنشن­ های اولیه یا اندازه­ های پروژه را حتی روی یک تکه کاغذ هم که باشد، داشته باشند. اما برای پروژه­ های بزرگتر نیاز هست تا فایل نقشه­ برداری پروژه در فرمت اتوکد یا دیگر نرم افزارهای مرسوم به طراحان ارائه شود. در این خصوص می­ توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

۲۱. چطور می­ توانم یک مسابقه­ ی موفق راه­ اندازی کنم؟

ما به شما پیشنهاد می­ کنیم تا موارد زیر را رعایت کنید:

. توضیحات پروژه را بصورت مختصر و واضح بنویسید.

. مطمئن شوید که همان چیزی که در ذهنتان هست را درخواست می ­کنید(ایده ­ها، استایل­ها، رنگ­ها و ...)

. حتما عکس­ هایی از طرح­ های مورد علاقه­ ی مشابه آپلود کرده و یا لینک­ های مقالات یا پروژه­ هایی که برای شما جذابیت داشته را ارائه نمایید.


 

۲۲. چه فایل ها و خروجی­ هایی را می ­توانم در مسابقه از طراحان درخواست کنم؟

سایت بصورت اتوماتیک مواردی را بصورت پیش فرض برای شما در نظر گرفته است. درهر صورت اگر هم داکیومنت یا فایل خاصی را مد نظر دارید، می ­توانید در قسمت مشخصی آن را درخواست کنید. با افزایش درخواست­ ها مبلغ جایزه­ ی مسابقه باید افزایش پیدا کند. پس ما از شما می­ خواهیم تا فقط فایل­ هایی که واقعا به آن­ها احتیاج دارید را درخواست نمایید و اگر مطمئن نیستید این قسمت را خالی گذاشته تا بصورت پیش فرض توسط سایت تعیین شود.

۲۳. من درخواست شروع مسابقه طراحی داخلی دارم، آیا می ­توانم دیتیل­ های طرح را دریافت کنم؟

بله هرچیزی که نیاز دارید را می ­توانید درخواست کنید. لیست مبلمان، متریال طرح، رنگ­ها، پلان اندازه گذاری، پلان مبلمان و ... . حتما در زمان شروع مسابقه درخواست­ های خود را مشخصا بیان کنید.

۲۴. آیا باید بودجه­ ی خودم را جهت اجرای عملیات ساختمانی اعلام کنم؟

بهتر خواهد بود اگر شما بودجه­ ی خود را مشخص کنید تا طراحان نیز با توجه به آن طراحی کنند. اما اعلام بودجه الزامی نیست.

۲۵. آیا می ­توانم مکان پروژه را مشخص نکنم؟(موقعیت جغرافیایی)

در اکثر پروژه ها نیازی به آدرس دقیق پروژه نمی­ باشد، اما در برخی پروژه­ ها طراحان باید با توجه به شرایط آب و هوایی و منطقه­ ای و چشم­انداز پروژه طراحی خود را ارائه دهند. در بسیاری موارد می­ توان به نام بردن از شهر و حدود موقعیت پروژه بسنده کرد.

۲۶. آیا می­ توانم تعداد شرکت ­کنندگان در مسابقه را محدود کنم؟

بصورت پیشفرض سایت محدودیتی در تعداد شرکت کنندگان ایجاد نمی ­کند. اما شما به اختیار می ­توانید محدودیت ایجاد کنید.

۲۷. اگر مشکلی در بارگذاری اطلاعات و فایل هایم در سایت داشتم، آیا طرح تو طرح می­ تواند به من کمک کند؟

بله، ما خیلی خشنود خواهیم شد تا در بارگذاری اطلاعات به شما کمک کنیم. از زمان شروع تا انتهای پروژه ما در کنار شما هستیم و تمام مسائل را به کمک هم حل خواهیم کرد.

۲۸. من پروژه­ ی پیچیده ­ای دارم، نیاز دارم تا کل خانه طراحی شود و همچنین حیاط و پشت­بام و ... آیا باید این موارد را در پروژه­ های کوچکتری به مسابقه بگذارم؟

این موضوع به درخواست های شما بستگی دارد. اگر تمامی موارد فوق در یک سایت (محل) می­ باشد می ­توان این موارد را در قالب یک مسابقه مطرح کرد، اما اگر هر قسمت متعلق به جاهای مختلف باشد، بهتر است چند پروژه تعریف شود.

۲۹. من هنوز سردرگم هستم و نمی­دانم چه کاری انجام دهم؟

بسیار خوشحال خواهیم شد تا با شماره­ ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱ تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

۳۰. من پروژه­ ام را شروع کردم ولی فقط تعداد کمی به عنوان طراح در آن شرکت کرده­اند، آیا باید نگران باشم؟

خیر، این موضوع مرسوم است، طراحان اغلب در انتهای زمان پروژه ثبت نام می­ کنند و حتی خیلی ها در ساعات آخر پروژه فایل های خودرا آپلود می­ کنند.

۳۱. امکان افزایش جایزه پس از شروع مسابقه وجود دارد؟

بله. زمانی که شما مسابقه را شروع کردید، می توانید به رقم مسابقه بیافزایند.

۳۲. آیا من می توانم طراحان خاصی را به مسابقه دعوت کنم؟

بله شما می­ توانید از طریق نام کاربری طراحان تا ۵ نفر را بصورت رایگان به مسابقه دعوت کنید و بصورت نامحدود از طریق ثبت ایمیل یا شماره همراه دیگران را به مسابقه دعوت کنید.

۳۳. چه اتفاقی خواهد افتاد اگر کسی در مسابقه شرکت نکند یا من هیچ کدام از طرح­ های طراحان را نپسندم؟

سه حالت ممکن است رخ دهد.

۱. هیچ طراحی تا انتهای پروژه در مسابقه شرکت نکند، که در این صورت تمام مبلغ پرداخت شده­ ی شما به شما برگشت داده خواهد شد.

۲. در موارد نادر اگر کمتر از ۳ طرح به شما ارائه شود، مثلا ۱ یا ۲ طرح دریافت کنید، شما می توانید نفر اول و دوم را مشخص کرده و مبلغ نفر سوم به شما برگشت داده ­خواهد شد. نفر اول در مسابقه ۶۰ درصد مبلغ را دریافت خواهد کرد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد که در مثال قبل ۱۰ درصد مبلغ پروژه مسترد خواهد شد و اگر فقط یک نفر شرکت کرده باشد ۴۰ درصد مبلغ پروژه مسترد می­ شود.

۳. وقتی شما ۳ طرح یا بیشتر دریافت می­ کنید نفرات اول تا سوم را بر اساس نظر خودتان مشخص خواهید کرد. این ریسک وجود دارد که شما هیچ یک از طر­ح­ های ارائه شده را نپسندید، در موارد نادری این موضوع رخ خواهد داد که شما باید قبل از شروع هر مسابقه ­ای از این موضوع مطلع باشید. در مواردی کارفرمایان نیاز به اصلاحات کوچکی در پروژه­ دارند که معمولا طراحان این موضوع را در حد عرف می ­پذیرند.


 

۳۴. تعداد شرکت کنندگان بسیار زیاد است، آیا شما می­ توانید در رتبه بندی آنها به من کمک کنید؟

اگر تعداد شرکت کنندگان بسیار زیاد باشد خرسند خواهیم شد تا در تصمیم گیری میان این طرح­ ها به شما کمک کنیم.

۳۵. معمولا چه تعداد طرح خواهم گرفت؟

میانگین طرح­ های دریافتی عدد ۹ می­ باشد. اما این عدد بسته به نوع پروژه و جایزه­ ی آن قابل تغییر است.

۳۶. چه نوع اطلاعاتی از طراحان دریافت خواهم کرد؟

بسته به نوع پروژه شما پلان­ های اندازه ­گذاری، سکشن، پلان ارتفاعی، طرح­ های سه­ بعدی، چشم­انداز، پلان بخش بندی و در موارد خاص و به اختیار طراحان می توانید انیمیشن هم دریافت کنید.

۳۷. طراحان چقدر حرفه­ ای هستند؟ آیا می­ توانند جزئیات مورد نیاز را به من بدهند و درصورت لزوم جهت اجرا به من کمک کنند؟

مثل تمام ایده ­های خلاقانه­ ی crowdsourcing شما معمولا چندین طرح برای پروژه­ ی خود دریافت خواهید کرد. در هر حال تمام طراحان نسبت به ارائه ­ی طرح­ ها بصورت استاندارد پایبند هستند. اگر این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد در توضیحات پروژه از طراحانی دعوت کنید که محلی باشند.

۳۸. آیا این امکان وجود دارد که بعد از اتمام مسابقه با طراحم در ارتباط باشم و از ایشان برای پیاده­ سازی طرحم کمک بگیرم؟

بعد از اتمام مسابقه ما از کارفرمایان سوال خواهیم کرد که با اجازه ­ی ایشان دو طرف را به هم معرفی کنیم. بعضی از طراحان جهت ادامه­ ی کار با کارفرمایان ابراز تمایل می­ کنند.

۳۹. جایزه­ ی مسابقه­ ای که من تعیین می ­کنم چگونه بین برندگان تقسیم می­ شود؟

نفر اول ۶۰% ، نفر دوم ۳۰% و نفر سوم ۱۰% از مبلغ جایزه را دریافت خواهند کرد.

۴۰. من چقدر وقت دارم تا طرح ­ها را رتبه ­بندی کنم؟

دو هفته

۴۱. ۲۰ نفر در مسابقه­ ی من شرکت کردند ولی فقط ۹ نفر طرحشان را ارسال کرده ­­اند، آیا این موضوع طبیعی است؟

گرفتن ۹ طرح بسیار عالی است و معمولا تعدادی از کسانی که ثبت نام می­ کنند به موقع طرح خود را آپلود خواهند کرد و حدودا بین ۲۵-۵۰% از شرکت کنندگان طرح می­ دهند.

۴۲. چکار کنم اگر طرحم را می ­پسندم ولی نیاز به تغییرات کوچکی وجود داشته باشد؟

طراجان معمولا خوشحال خواهند شد تا این تغییرات کوچک را برای شما انجام دهند. البته که انجام تغییرات بزرگ و اساسی نیازمند قرارداد جدید و خارج از موضوع مسابقه است.

۴۳. چکار کنم اگر جزئیات بیشتری از طرح را نیاز داشته باشم؟

پس از پایان مسابقه شما می ­توانید با طراح خود در ارتباط باشید. اما توافقات بعدی برای دریافت هرگونه جزئیات و خدمات اضافه خارج از موضوع طرح تو طرح است.

۴۴. بعد از اتمام مسابقه ( اگر نیاز داشته باشم) آیا می توانم فاز۲ طرح خود را نیز به مسابقه بگذارم؟

بله، بعد از مسابقه شما می­ توانید مسابقه ­ی دیگری برای طراحی فاز۲ کار خود شروع کنید و مجددا تمامی اعضا می­ توانند در این مسابقه فعالیت کنند تا از طرح فاز۱ برتر استفاده کرده و نقشه­ های فاز ۲ را طراحی کنند. در این صورت شما باید مجددا مبلغی جهت راه­ اندازی مسابقه­ ی بعدی در نظر بگیرید.

۴۵. بعد از رتبه ­بندی طرح­ های دریافتی، آیا من می توانم هنوز با طراحان در ارتباط باشم؟

بله. شما همیشه به تمامی طرح­ های شرکت کنندگان دسترسی خواهید داشت و فایل های طراحان شامل اتوکد، رندرها، پلان­ها، برش­ ها و ... توسط شما قابل دانلود می ­باشند. مدارک و اطلاعات سه طرح برتر را همیشه بصورت رایگان می ­توانید دانلود کنید ولی برای دریافت فایل­های اصلی بقیه­ ی طراحان باید هزینه­ ی آنها را بپردازید.

۴۶. رای­ های داده شده به یک پروژه به چه منظور است؟

وقتی که مسابقه ­ای پایان می ­یابد، طرح­های شما برای نمایش و رای دهی عمومی در طرح تو طرح خواهد بود. کاربران می ­توانند از چند منظر به یک طرح رای بدهند:

۱. ایده

۲. زیبایی­ شناسی

۳. کاربردی بودن طرح

۴. قابلیت اجرا

۵. کیفیت گرافیکی

شما می ­توانید تمامی رای­ ها و میانگین رای­ های هر طرح را ببینید.

۴۷. آیا کاربران در زمان اجرای مسابقه می ­توانند به طرح ­ها رای دهند؟

خیر، فقط پس از اتمام پروژه کاربران می­ توانند به طرح­ ها رای دهند. و این رای­ ها تاثیری درانتخاب ۳ نفر اول ندارد.

 

 

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰