طراحی المان درخت امیدوار

طراحی المان درخت امیدوار

تهران

شروع : ۲۵ آذر ۱۳۹۹

0 ریال جایزه نقدی

تعداد شرکت کننده ها : 35 نفر

ورود به حساب کاربری
پایان مسابقه

ثانیه

دقیقه

ساعت

روز

اطلاعات پایه

 • نوع مسابقه :

  طراحی المان / نماد

 • مبلغ جایزه:

  0 ریال

 • وضعیت مسابقه :

  در حال اجرا

 • مکان :

  تهران

مواردی که شما باید ارسال کنید

 • تعداد 3 رندر از المان

توضیحات تکمیلی

طراحی المان شهری برای حفظ درختان

مرگ درخت،مرگ زندگی
می‌خواهید به مریخ سفر کنید؟ لطفاً قبل از سفر به مریخ طبیعت زمین را نجات دهید،‌ آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که به عنوان مسئولیت اجتماعی خود چه کارهایی در راستای حفظ محیط زیست انجام داده اید؟ طرح تو طرح برای شما مسابقه‌ای را فراهم کرده است که می‌توانید برای جلوگیری از قطع درختان آسیب ‍پذیر گامی بردارید ؟

بیشتر بدانیم:

همانطور که تا به امروز در نقاط مختلف کشورمان دیده ایم درختانی هستند که دچار شکستگی  و یا خشکی شده اند.  درختان قدیمی و ارزشمند تاریخی در شهرها که جزیی از تاریخ و پیشینه آن محله به حساب می آیند در معرض خطر های فراوان پیرامون خود هستند. برخی درختان نیز از ابتدا به شکل اریب و مایل رشد کرده اند و هر روز احتمال شکست و یا تخریب آنها و در نتیجه آسیب رساندن به محیط اطراف وجود دارد...

هدف این پروژه نگاهی متفاوت به دغدغه های فرهنگی برای حفظ درختان آسیب پذیر است. استفاده از صرفا پایه ها و نگهدارنده های معمول به تنهایی ممکن است منظره خوبی از خود به جا نگذارد. اما اگرعلم و خلاقیت طراحی به میان آید و با هدف ایجاد یک المان شهری-فرهنگی نگهدارنده ها و محافظ هایی ارائه شود که ضمن حفظ سلامت درخت، در مجموع باعث زیباسازی منظر شهری شود، امری است که تنها از جامعه طراحان بر می آید.


به همین منظور مسابقه ای ترتیب دادیم اما متفاوت با تمام مسابقات رایج طرح تو طرح مسابقه به رنگ زندگی، درست است که این مسابقه به صورت رایگان و با هدف مسئولیت اجتماعی برگزار می‌شود اما نام شما به عنوان یادبود در اثر فاخر شما طراحی شده برای همیشه ثبت و به یادگار خواهد ماند و لازم به ذکر است هزینه ساخت المان با شرکت طرح تو طرح می باشد.
یکی از درختانی که ما می خواهیم با کمک شما، آن را از  شکستن و نابودی نجات دهیم درخت امیدوار است، نام این درخت را امیدوار نهادیم تا نشان دهیم هنوز  آخرین امید در تمام موجودات آسیب‌پذیر زمین زنده است.
این درخت  نزدیک ترین درخت به ساختمان طرح تو طرح می باشد که در آستانه نابودی است.هم‌اکنون فاصله شما تا انجام این گام در راستای نجات درختان یک کلیک است، برای پیوستن و شروع طراحی بر روی شرکت می‌کنم در بالای صفحه کلیک کنید.


 • در طراحی المان تمهیداتی در نظر گرفته شود که هم از سرقت جلوگیری شود و هم به لحاظ سازه ای درخت را حفظ کند.
 • متریال استفاده شده از جنس بتن و فلز باشد طوری که به درخت آسیب نرساند.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰