پرسش‌های متداول طراحان

برای مشاهده‌ی پاسخ‌ها، لطفاً روی پرسش‌ها کلیک کنید

کارفرمایان کسانی هستند که تمایل دارند برای طراحی پروژه‌ی خود از پلتفرم «طرح تو طرح» استفاده کنند و معمولا به دنبال طرحی برای اجرا هستند.

کارفرمایان، آغازگر هر مسابقه‌اند. پس از تعریف و راه‌اندازی یک مسابقه در وب‌سایت «طرح تو طرح» و درج واضح و شفاف اطلاعات، درخواست‌ها و موارد مورد نیازشان، مدت زمان و مبلغ جایزه‌ی مشخصی را برای مسابقه تعیین می‌کنند. طراحان، بعد از شروع مسابقه می‌توانند فایل‌ها و اطلاعات مسابقه را دریافت و به تشخیص خود در مسابقات مختلف شرکت کنند. شرکت در مسابقه با پرداخت مبلغ ورودی امکان پذیر است. مدت زمان شرکت در مسابقات دارای زمانبندی است و در اطلاعات مسابقه قابل مشاهده است. بعد از اتمام مهلت ثبت نام، امکان شرکت کردند در مسابقه وجود ندارد. پیش از اتمام زمان مسابقه، طراحان، ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود را بر روی صفحه‌ی مسابقه آپلود می‌کنند و منتظر می‌مانند تا کارفرما/کارفرمایان نفرات برتر را معرفی نمایند. در آخر؛ جایزه‌ی مسابقه میان طراحان منتخب تقسیم خواهد شد. (نفر اول۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد و در غیر این صورت، در متن مسابقه ذکر خواهد شد)

مدت مسابقه بستگی به تشخیص کارفرما دارد؛ اما معمولاً بسته به نوع مسابقه و حجم کار، بین یک هفته تا ۱۲ هفته متغیر است.

حداقل شرکت کنندگان ۲ و حداکثری برای شرکت در مسابقه وجود ندارد. مگر به درخواست کارفرما حداکثر نفرات تعیین شده باشد.

داوری در مسابقات به عهده کارفرما می‌باشد مگر آنکه خودشان درخواست حضور مشاور یا تیم داوری داشته باشند. مشخصات داور و یا مشاور در اطلاعات پایه مسابقه ذکر خواهد شد.

خیر. شرکت در مسابقات طرح تو طرح برای تمامی شرکت‌های معماری، طراحان حرفه‌ای، اساتید دانشگاه، طراحان جوان، دانشجویان و کلیه‌ی علاقه‌مندان به طراحی آزاد می‌باشد اما شما می‌توانید با تکمیل مدارک تحصیلی و رزومه‌ی خود، در بهتر دیده شدن توسط کارفرمایان و ارجاع پروژه‌های شخصی ایشان به شما، نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

بله، در بیشتر مسابقات مبلغ ورودی تعریف شده است که در هنگام مطالعه اطلاعات پایه می‌توانید از آن مطلع شوید.

هر طراح با یک حساب کاربری یک طرح یکتا می‌تواند بفرستد.

بله شما این امکان را دارید که به عنوان یک تیم شرکت کنید؛ شما می‌توانید تیم‌های مختلف درست کنید و هم‌زمان در چندین مسابقه شرکت نمایید.

خیر. هیچ محدودیتی وجود ندارد و مدیران تیم می‌توانند هر تعداد نفر که بخواهند را به تیم دعوت کنند. این اعضا می توانند از اعضای کنونی یا افرادی خارج از طرح تو طرح باشند ولی برای تشکیل تیم حداقل ۲ نفر نیاز است.

سیستم، یک پروفایل جدید برای تیم درست می‌کند که تمامی پروژه‌هایی که توسط این تیم خارج از طرح تو طرح یا به واسطه‌ی شرکت در مسابقات مختلف تهیه شده قابل بازدید، رتبه‌بندی و رای‌دهی است. در صفحه‌ی تیم لیست تمام اعضا مشخص است و همچنین می‌توان از این صفحه لینک صفحات شخصی هر طراح را مشاهده کرد. (درحال راه‌اندازی)

مبلغ مسابقه به حساب شخصی که حساب کاربری را ساخته است واریز می‌شود و ایشان به اعضای تیم پرداخت می‌کنند.

در حساب کاربری خود بر گزینه "مالی و حسابداری" کلیک کنید؛ بر روی گزینه "ویرایش اطلاعات مالی من" کلیک کرده و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. بعد از اعلام نتایج مسابقه و انجام اصلاحات مسابقه و تایید کارفرما، تیکتی از سمت تیم مالی طرح تو طرح به شما ارسال خواهد شد که زمان واریز را به شما اطلاع خواهند داد و بعد از واریز، فاکتور واریزی در لیست صورتحساب‌ها قابل مشاهد می‌باشد.

طراحان به صورت زیر امتیاز دریافت می‌کنند:
ثبت‌نام در سایت ۱۰+ امتیاز، ثبت اطلاعات پایه ۵+ امتیاز، ثبت تحصیلات ۵+ امتیاز، ثبت رزومه کاری هر مورد ۲+ امتیاز، ثبت‌نام در هر مسابقه ۱۰+ امتیاز، ارسال طرح در مسابقه ۵۰+ امتیاز، شرکت در مسابقه و عدم ارسال طرح ۲۰- امتیاز ،برنده شدن به عنوان طرح سوم ۱۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح دوم ۳۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح اول ۶۰۰+ امتیاز، فینالیست شدن در هر مسابقه نیز ۵۰+ و قرار گرفتن در لیست طرح های قابل تقدیر در هر مسابقه +۵۰ امتیاز خواهد داشت.

کسانی که امتیاز بیشتری کسب می‌کنند در صفحات بالاتر رزومه طراحان نمایش داده می‌شوند و در صورتی که کارفرما خواهان برقراری ارتباط برای طراحی مستقل با هر کدام از آن‌ها باشد، با اجازه طراح شماره تماس ایشان به کارفرما داده خواهد شد.
در آینده نزدیک طرح تو طرح در نظر دارد باشگاهی برای معماران آماده‌سازی کند که بتوانند از امتیازهایشان جهت انتخاب شدن در پروژه‌های شخصی و یا فاز اجرایی و استفاده از بستری برای قراردادن لینک سایت یا اینستاگرام شخصی و ارتباط مستقیم با کارفرما و ... استفاده کنند.

امتیازی در ازای فعالیت‌های شما در سایت طرح تو طرح است. از اهداف اصلی T-point می‌توان به تعامل بیشتر کاربران با طرح تو طرح و همچنین ایجاد تمایز میان امتیازات کسب شده از فعالیت‌های تخصصی و غیرتخصصی شما در سایت اشاره کرد. شما می‌توانید با انجام فعالیت‌های مختلف T-point دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر به لینک T-point چیست؟ مراجعه کنید.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
ارسال تیکت(ابتدا لاگین شوید)