پرسش‌های متداول طراحان

برای مشاهده‌ی پاسخ‌ها، لطفاً روی پرسش‌ها کلیک کنید
 • کارفرمایان چه کسانی هستند؟

  کارفرمایان کسانی هستند که نیاز طراحی خود را در پلتفرم «طرح تو طرح» به مسابقه می‌گذارند و معمولا به دنبال طرحی برای اجرا هستند. معماران بر اساس پروژه تعریف شده می‌توانند در مسابقه شرکت کرده و طرح ارسال کنند و در صورت برنده شدن جوایز در نظر گرفته شده را دریافت نمایند.

 • مسابقه عمومی طرح تو طرح به چه صورت است؟

  در مسابقات عمومی کارفرمایان موارد طراحی خود نظیر طراحی نما، پلان، داخلی و غیره در طرح تو طرح به مسابقه خواهند گذاشت. بر این اساس تمامی معمارانی که در سایت عضو هستند میتوانند در این مسابقات شرکت کنند. پس از ارسال طرح ها توسط معماران، کارفرمای پروژه بهترین ها را انتخاب خواهد کرد. سپس طراحان طی جلسه دفاعیه، از طرح های خود دفاع خواهند کرد. در نهایت کارفرما طرح های برتر را انتخاب کرده و جوایز در نظر گرفته شده به آن‌ها اهدا خواهد شد.

 • مسابقات محدود به چه صورت برگزار خواهد شد؟

  در مسابقات محدود کارفرمایان پروژه خود را با تیم طرح تو طرح مطرح می‌کنند و طی فراخوانی از معماران دعوت می‌شود که در صورتی که تمایل دارند و واجد شرایط هستند، نسبت به حضور در آن اعلام آمادگی نمایند و رزومه‌های خود را ارسال کنند. شرط حضور معماران در این مسابقات معمولا کسب امتیازات لازم در سایت طرح تو طرح یا برنده شدن در مسابقات معماری نظیر مسابقه معمار، ۲A و … خواهد بود. کارفرما می‌تواند بر اساس رزومه‌های دریافتی تعداد محدودی از معماران را انتخاب کرده و مسابقه را بین آن‌ها برگزار نماید. این تعداد می‌تواند بین 5 الی 10 طراح یا گروه معماری باشد.

 • فراخوان پیشنهاد بهینه در طرح تو طرح به چه شیوه‌ای است؟

  تمامی گروه های معماری و طراحان می‌توانند در فراخوان پیشنهاد بهینه شرکت نمایند. در این روش ممکن است کارفرمایان به هر دلیلی تمایلی به برگزاری مسابقه معماری نداشته باشند و درخواست نمایند تا معماران به پروژه، زمان و هزینه طراحی به همراه رزومه خود را ارسال نمایند. پس از آن در زمان معین، کارفرما می‌تواند با بررسی رزومه، سوابق، قیمت و زمانبندی طراحی نسبت به انتخاب یک آرشیتکت و انعقاد قرارداد با آن اقدام نمایند. همچنین این امکان وجود دارد تا کارفرما قبل از تصمیم‌گیری و انتخاب طراح، از طریق طرح‌تو‌طرح با تعدادی از معماران جلسه‌ای برگزار نماید تا با شناخت کافی نسبت به انتخاب طراح اقدام نماید.

 • چه نوع پروژه‌ معماری در طرح تو طرح به مسابقه گذاشته می‌شود؟

  معمولا هرگونه پروژه‌ی معماری نظیر طراحی نما، طراحی پلان، طراحی داخلی در کاربری‌های مختلف از جمله مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و غیره در طرح تو طرح به مسابقه گذاشته می‌شود.

 • مسابقات طرح تو طرح به چه صورت برگزار می‌شود؟

  پس از آن که پروژه توسط کارفرما تعریف شد، تمامی اطلاعات پایه و جایزه در نظر گرفته شده بر روی سایت طرح تو طرح قرار گرفته می‌شود. سپس معماران پس از پرداخت مبلغ ورودی مسابقه و شرکت در آن ملزم هستند در زمان مقرر طرح های خود را ارسال کنند. پس از اعلام طرح های منتخب توسط کارفرما، معماران آن در جلسه دفاعیه حضور پیدا کرده و از طرح های خود دفاع می‌کنند. در آخر؛ جایزه‌ی مسابقه میان طراحان منتخب تقسیم خواهد شد. (نفر اول۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد و در غیر این صورت، در متن مسابقه ذکر خواهد شد) گفتنی است پروژه های طرح تو طرح در 3 روش مسابقه عمومی، مسابقه محدود و فراخوان پیشنهاد بهینه برگزار می‌شود.

 • یک مسابقه چقدر طول می کشد؟

  مدت مسابقه بستگی به تشخیص کارفرما دارد؛ اما معمولاً بسته به نوع مسابقه و حجم کار، بین 2 الی 12 هفته متغیر است.

 • منتورینگ در مسابقات به چه صورت است؟

  انتخاب منتور در مسابقات به عهده کارفرما می‌باشد. در صورتی که کارفرما نیاز به حضور منتور داشته باشد می‌تواند از میان لیست منتورینگ طرح تو طرح انتخاب نماید. مشخصات داور و یا مشاور در اطلاعات پایه مسابقه ذکر خواهد شد.

 • حد نصاب تعداد شرکت‌کنندگان در هر مسابقه برای اینکه مسابقه اجرا شود، چند نفر است؟

  حداقل شرکت کنندگان ۲ و حداکثری برای شرکت در مسابقه وجود ندارد. مگر به درخواست کارفرما حداکثر نفرات تعیین شده باشد.

 • داوری در مسابقات به چه صورت است؟

  داوری در مسابقات به عهده کارفرما می‌باشد مگر آنکه خودشان درخواست حضور مشاور یا تیم داوری داشته باشند. مشخصات داور و یا مشاور در اطلاعات پایه مسابقه ذکر خواهد شد.

 • آیا برای شرکت در مسابقات باید مدرک معماری داشته باشم؟

  خیر. شرکت در مسابقات طرح تو طرح برای تمامی شرکت‌های معماری، طراحان حرفه‌ای، اساتید دانشگاه، طراحان جوان، دانشجویان و کلیه‌ی علاقه‌مندان به طراحی آزاد می‌باشد اما شما می‌توانید با تکمیل مدارک تحصیلی و رزومه‌ی خود، در بهتر دیده شدن توسط کارفرمایان و ارجاع پروژه‌های شخصی ایشان به شما، نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

 • آیا برای شرکت در مسابقه باید مبلغی پرداخت کنم؟

  بله، در بیشتر مسابقات مبلغ ورودی تعریف شده است که در هنگام مطالعه اطلاعات پایه می‌توانید از آن مطلع شوید.

 • هر طراح چه تعداد طرح در هر مسابقه می‌تواند ارسال کند؟

  هر طراح با هر حساب کاربری یک طرح می‌تواند ارسال نماید. در صورت تمایل به ارسال طرح‌های بیشتر باید حساب کاربری جداگانه‌ای ایجاد نماید.

 • آیا من می‌توانم تحت عنوان یک تیم در مسابقات شرکت کنم یا حتما باید به تنهایی شرکت نمایم؟

  بله شما این امکان را دارید که به عنوان یک تیم شرکت کنید؛ شما می‌توانید تیم‌های مختلف درست کنید و هم‌زمان در چندین مسابقه شرکت نمایید.

 • آیا محدودیتی جهت تعیین تعداد اعضای یک تیم وجود دارد؟

  خیر. هیچ محدودیتی وجود ندارد و مدیران تیم می‌توانند هر تعداد نفر که بخواهند را به تیم دعوت کنند. این اعضا می توانند از اعضای کنونی یا افرادی خارج از طرح تو طرح باشند ولی برای تشکیل تیم حداقل ۲ نفر نیاز است.

 • پروژه‌های تیمی به چه صورت به نمایش گذاشته می‌شوند؟

  پلتفرم طرح تو طرح یک پروفایل جدید برای تیم ایجاد می‌کند که تمامی پروژه‌هایی که توسط این تیم خارج از طرح تو طرح یا به واسطه‌ی شرکت در مسابقات مختلف تهیه شده قابل بازدید است. در صفحه‌ی تیم لیست تمام اعضای آن مشخص است و همچنین می‌توان از این صفحه لینک صفحات شخصی هر طراح را مشاهده کرد.

 • آیا امکانش هست همزمان به صورت تیم و به صورت انفرادی در یک مسابقه مشخص طرح ارسال کنم؟

  بله شما می‌توانید یک طرح به صورت انفرادی و چندین طرح در قالب تیم های مجزا ارسال نمایید.

 • مبالغ جوایز چطور بین اعضای تیم تقسیم می‌شود؟

  مبلغ مسابقه به حساب شخصی که حساب کاربری را ساخته است واریز می‌شود و ایشان به اعضای تیم پرداخت می‌کنند.

 • من چطور می‌توانم پولم را دریافت کنم؟

  در حساب کاربری خود بر گزینه "مالی و حسابداری" کلیک کنید؛ بر روی گزینه "ویرایش اطلاعات مالی من" کلیک کرده و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. بعد از اعلام نتایج مسابقه و انجام اصلاحات مسابقه و تایید کارفرما، تیکتی از سمت تیم مالی طرح تو طرح به شما ارسال خواهد شد که زمان واریز را به شما اطلاع خواهند داد و بعد از واریز، فاکتور واریزی در لیست صورتحساب‌ها قابل مشاهد می‌باشد.

 • من چطور می‌توانم جایزه مسابقه را دریافت کنم؟

  در حساب کاربری خود بر گزینه "مالی و حسابداری" کلیک کنید؛ بر روی گزینه "ویرایش اطلاعات مالی من" کلیک کرده و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. بعد از اعلام نتایج مسابقه و انجام اصلاحات مسابقه و تایید کارفرما، تیکتی از سمت تیم مالی طرح تو طرح به شما ارسال خواهد شد که زمان واریز را به شما اطلاع خواهند داد و بعد از واریز، فاکتور واریزی در لیست صورتحساب‌ها قابل مشاهد می‌باشد.

 • سیستم رتبه‌بندی و امتیازدهی سایت به چه صورت است؟

  طراحان به صورت زیر امتیاز دریافت می‌کنند:
  ثبت‌نام در سایت ۱۰+ امتیاز، ثبت اطلاعات پایه ۵+ امتیاز، ثبت تحصیلات ۵+ امتیاز، ثبت رزومه کاری هر مورد ۲+ امتیاز، ثبت‌نام در هر مسابقه ۱۰+ امتیاز، ارسال طرح در مسابقه ۵۰+ امتیاز، شرکت در مسابقه و عدم ارسال طرح ۲۰- امتیاز ،برنده شدن به عنوان طرح سوم ۱۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح دوم ۳۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح اول ۶۰۰+ امتیاز، فینالیست شدن در هر مسابقه نیز ۵۰+ و قرار گرفتن در لیست طرح های قابل تقدیر در هر مسابقه +۵۰ امتیاز خواهد داشت.

 • امتیاز گرفتن در طرح تو طرح چه مزایایی دارد؟

  یکی از شروط شرکت در مسابقات محدود طرح تو طرح کسب امتیازات لازم در پلتفرم است. بر این اساس افرادی که حداقل امتیاز مشخص شده را دریافت کردند، می‌توانند در این مسابقات که تعداد رقبا کمتر است شرکت نمایند. هم‌چنین کسانی که امتیاز بیشتری کسب می‌کنند در صفحات بالاتر لیست طراحان طرح تو طرح نمایش داده می‌شوند و در صورتی که کارفرما خواهان برقراری ارتباط برای طراحی مستقل با هر کدام از آن‌ها باشد، با اجازه طراح شماره تماس ایشان به کارفرما داده خواهد شد.

 • T-point چیست؟

  امتیازی در ازای فعالیت‌های شما در سایت طرح تو طرح است. از اهداف اصلی T-point می‌توان به تعامل بیشتر کاربران با طرح تو طرح و همچنین ایجاد تمایز میان امتیازات کسب شده از فعالیت‌های تخصصی و غیرتخصصی شما در سایت اشاره کرد. شما می‌توانید با انجام فعالیت‌های مختلف T-point دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر به لینک T-point چیست؟ مراجعه کنید.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
ارسال تیکت(ابتدا لاگین شوید)