پرسش‌های متداول طراحان

برای مشاهده‌ی پاسخ‌ها، لطفاً روی پرسش‌ها کلیک کنید

کارفرمایان کسانی هستند که تمایل دارند برای طراحی پروژه‌ی خود از پلتفرم «طرح تو طرح» استفاده کنند.

کارفرمایان، آغازگر هر مسابقه‌اند. پس از تعریف و راه‌اندازی یک مسابقه در وب‌سایت «طرح تو طرح» و درج واضح و شفاف اطلاعات، درخواست‌ها و موارد مورد نیازشان، مدت زمان و مبلغ جایزه‌ی مشخصی را برای مسابقه تعیین می‌کنند؛ طراحان، بعد از شروع مسابقه می‌توانند فایل‌ها و اطلاعات مسابقه را دریافت و به تشخیص خود در مسابقات مختلف شرکت کنند. پیش از اتمام زمان مسابقه، طراحان، ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود را بر روی صفحه‌ی مسابقه آپلود می‌کنند و منتظر می‌مانند تا کارفرما/ کارفرماها سه نفر برتر را معرفی نمایند. در آخر؛ جایزه‌ی مسابقه میان سه نفر منتخب تقسیم خواهد شد (نفر اول۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد).

مدت مسابقه بستگی به تشخیص کارفرما دارد؛ اما معمولاً بسته به نوع مسابقه و حجم کار، بین یک هفته تا ۱۲ هفته متغیر است.

مسابقات طرح تو طرح در سه پکیج مختلف برنزی، نقره ای و طلایی برگزار می‌شوند. شما طراح عزیز با کلیک بر روی لینک می‌توانید از جزئیات هر پکیج مطلع شوید.

حداقل شرکت کنندگان ۲ و حداکثری برای شرکت در مسابقه وجود ندارد. مگر به درخواست کارفرما حداکثر نفرات تعیین شده باشد.

خیر. شرکت در طرح تو طرح برای تمامی دانشجویان، طراحان جوان، طراحان حرفه ای،شرکت های معماری، اساتید دانشگاه و کلیه ی علاقه مندان به طراحی آزاد می باشد. اما شما می توانید با تکمیل مدارک تحصیلی و رزومه ی خود، در انتخاب شدن توسط کارفرمایان در پروژه های شخصی ایشان، نتیجه ی بهتری بگیرید.

بسته به درخواست شما بله. این امکان وجود دارد تا شما در تمامی مسابقات بصورت بی نام، یا با نام مستعار شرکت کنید و برنده شوید.
سیستم رتبه بندی و امتیازدهی سایت به چه صورت است؟ طراحان به صورت زیر امتیاز دریافت می کنند:
ثبت نام در سایت ۱۰+ امتیاز، ثبت اطلاعات پایه ۵ + امتیاز، ثبت تحصیلات ۵+ امتیاز، ثبت مهارت های معماری و نرم افزاری در مجموع ۱۰+ امتیاز، ثبت رزومه کاری هر مورد ۲ +امتیاز،رای دادن به رزومه های طراحان دیگر ۱+، ثبت نام در هر مسابقه ۱۰+ ارسال طرح در مسابقه ۵۰+ ،شرکت در مسابقه و عدم ارسال طرح ۲۰- ،برنده شدن به عنوان طرح سوم ۱۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح دوم ۳۰۰+ امتیاز، برنده شدن به عنوان طرح اول ۶۰۰+امتیاز .
فینالیست شدن در هر مسابقه ۵۰ +امتیاز مثبت خواهد داشت.

همینک کسانی که امتیاز بیشتری دارند در صفحه اول طراحان سایت بالاترین رتبه نمایش داده می شوند و در صورتی که کارفرما خواهان برقراری ارتباط برای طراحی مستقل با هر کدام از آنها باشد، با اجازه طراح شماره تماس ایشان به کارفرما داده خواهد شد.
در آینده نزدیک طرح تو طرح در نظر دارد باشگاهی برای معماران آماده سازی کند که بتوانند از امتیازهایشان در جهت انتخاب شدن در پروژه های تک نفره و یا فاز اجرایی و استفاده از بستری برای قراردادن لینک سایت یا اینستاگرام شخصی و ارتباط مستقیم با کارفرما و ....استفاده کنند.

هر طراح با یک یوزر یک طرح یکتا می تواند بفرستد.

رای دادن به پروژه ها به شما امکان می دهد تا پروژه های مختلف را بعد از اتمام مسابقه ارزیابی کنید. به هر طرح از ۵ منظر می توان رای داد:
۱. ایده (خلاقیت طرح و نوآوری)
۲. زیبایی (ترکیب مصالح و هارمونی طرح) ۳
۳. کاربردی بودن طرح (کابرد داشتن برای کارفرما طبق درخواست ها)
۴. قابلیت اجرا (امکان اجرای طرح و بهره برداری از طرح)
۵. کیفیت گرافیکی طرح ها (کیفیت رندرها و نزدیک بودن به واقعیت)
سیستم رای دهی بین ۱ تا ۱۰ متغیر است. ۱۰ به معنی عالی و ۱ به معنی ضعیف می باشد. همچنین میانگین نمرات داده شده محاسبه شده و در هر پروژه مشخص می باشد.

تمام کاربرانی که عضو سایت هستند، می توانند به طرح ها رای دهند.

بله، طرح تو طرح مدت زمانی را که شما برای رای دادن به پروژه ها صرف می کنید را در نظر می گیرد هست و سیستم برای رای های شما امتیاز در نظر می گیرد (رای دادن به هر پروژه یک امتیاز برای شما به همراه دارد).

خیر رای ها هیچ تاثیری در انتخاب ۳ طرح برتر ندارد و طرح های هر شخص بعد از تعیین نفرات برتر توسط کارفرما، در رزومه مشاهده می شود.
اما در انتخاب کارفرما برای پروژه های شخصی و در دراز مدت دیده شدن در صفحه اول سایت طرح تو طرح تاثیر گذار است.

هر شخصی که در طرح تو طرح ثبت نام کرده باشد می تواند به طرح ها رای دهد اما در آینده نزدیک در طرح تو طرح، براساس رتبه ی افراد رای آنها نیز تاثیر بیشتری در میانگین محاسبه شده خواهد داشت.

پس از اتمام مسابقه و تعیین نتایج.

خیر. برای شرکت در مسابقه از طراحان پولی دریافت نمی شود. پس از اتمام مسابقه و پس از تعیین نفرات اول تا سوم به میزان ۵% از مبلغ کل جایزه به عنوان حق برگزاری مسابقه برای طرح تو طرح دریافت خواهد شد.

در پروفایل خودتان، گزینه مالی را که کلیک می نمایید بخشی را مشاهده می کنید که می توانید اطلاعت حسابتان را آنجا وارد کنید و بعد از اعلام نتیجه تیم مالی طرح تو طرح،مبلغ شما را واریز خواهند کرد و به شما اعلام خواهد شد و در صورت درخواست شما فیش واریزی را برای شما ارسال خواهیم کرد.

بله این امکان وجود دارد تا با تگ کردن برند شرکت های مختلف در طرحتان در پایان هر سال درصدی از مشارکت درتبلیغات این شرکتها را دریافت کنید. (در حال راه اندازی).

بله شما می توانید به عنوان یک تیم شرکت کنید. شما می توانید تیم های مختلف درست کنید و همزمان در چندین مسابقه شرکت نمایید.(درحال راه اندازی).

مبلغ مسابقه به حساب شخصی که یوز را ساخته است واریز می شود و ایشان به اعضای تیم پرداخت می کنند.
• آیا محدودیتی جهت تعیین تعداد اعضای یک تیم وجود دارد؟ خیر. هیچ محدودیتی وجود ندارد و مدیران تیم می توانند هر تعداد نفر که بخواهند را به تیم دعوت کنند. این اعضا می توانند از اعضای کنونی یا افرادی خارج از طرح تو طرح باشند. ولی برای تشکیل تیم حداقل ۲ نفر نیاز است.
• پروژه های تیمی به چه صورت به نمایش گذاشته می شوند؟ سیستم یک پروفایل جدید برای تیم درست می کند که تمامی پروژه هایی که توسط این تیم خارج از طرح تو طرح یا بواسطه ی شرکت در مسابقات مختلف تهیه شده قابل بازدید و رتبه بندی و رای دهی است. در صفحه ی تیم لیست تمام اعضا مشخص است و همچنین می توان از این صفحه لینک صفحات شخصی هر طراح را مشاهده کرد. (درحال راه اندازی).
• آیا من می توانم در عین واحد به عنوان یکی از اعضای یک تیم و همچین بصورت منفرد در یک مسابقه شرکت کنم؟ بله امکانش هست(درحال راه اندازی).

داوری در مسابقات به عهده کارفرما می باشد ولی بعد از اتمام مسابقه جهت مشاوره کارفرما ، طراحانی که تمایل داشته باشند می توانند به طرح ها رای دهند و در پنل کارفرما رای ها دیده خواهد شد.
رای دهی به صورتی می باشد که هر طراح باید به ۱۰ طرح امتیاز بدهد تا رای ایشان لحاظ شود.
۱ به معنای نفر اول و به همین منوال تا ۱۰ لحظ می شود.قابل توجه است که تا شماره ۱۰ هم شخص امتیاز می گیرد.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰