پرسش‌های متداول متقاضیان طراحی

برای مشاهده‌ی پاسخ‌ها، لطفاً روی پرسش‌ها کلیک کنید

در طرح تو طرح شما می‌توانید بین آرشیتکت‌های سراسر ایران یک مسابقه معماری راه‌اندازی کنید. به این شکل با یک بار هزینه، ده‌ها طرح و ایده برای پروه خود دریافت خواهید کرد و انواع تفکر بر پروژه‌تان را خواهید دید.

به‌صورت خلاصه، شما اطلاعات اولیه‌‌ای از پروژه‌‌ی خود (شامل دایمنشن‌‌ها، عکس‌ها، توضیحات، مدت زمان و مبلغ مسابقه و ...) را در وب‌سایت آپلود می‌کنید، سپس طراحان و شرکت‌های معماری مختلف می‌‌توانند اطلاعات مسابقه را بخوانند و در آن شرکت کنند و تا مدت زمان تعیین‌شده، طرح یا طرح‌های پیشنهادی خود را به «طرح تو طرح» ارائه دهند. شما تمامی طرح‌‌ها را ملاحظه، بررسی و ارزیابی می‌کنید و از میان آن‌ها طرح برتر را انتخاب می‌نمایید. پس از آن «طرح تو طرح» جایزه‌ی تعیین‌شده را میان شرکت‌کنندگان منتخب تقسیم می‌کند.

برای متقاضیان طراحی دو مزیت مشهود در این سیستم وجود دارد.
1- طراحان و شرکت‌های طراحی با خط فکری‌های منحصر به فرد روی پروژه شما کار خواهند کرد و شما بیشتر از یک طرح دریافت خواهید کرد. میانگین طرح‌های ارسالی در "طرح تو طرح" ۲۵ طرح می‌باشد.
2- شما می‌‌توانید این تعداد از طرح و ایده را با قیمتی مناسب‌تر از روش‌‌های مرسوم و سنتی و با یک‌بار هزینه دریافت کنید.

مسابقات طرح تو طرح در سه پکیج مختلف برنزی، نقره‌ای و طلایی برگزار می‌شوند. شما، متقاضی طراحی محترم، با کلیک بر روی لینک می‌توانید از جزئیات هر پکیج مطلع شوید

بله؛ شما می‌توانید در وب‌سایت «طرح تو طرح»، مسابقات برگزار شده پیشین را با جزئیات و طرح‌‌های شرکت‌کننده‌ها ببینید. ما در دسته‌بندی‌های مسکونی، ویلایی، اداری/ تجاری و سایر تمامی مسابقات را قرار داده‌ایم.

شما می‌‌توانید طراحی یک پروژه کامل را درخواست کنید و هرگونه پروژه‌ی معماری، طراحی نما، طراحی پلان، طراحی داخلی در کاربری‌های مختلف از جمله مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و... برای تمامی فضاها نظیر آشپزخانه، حمام، نما، زیرزمین، اتاق خواب و ... را به مسابقه بگذارید. همچنین برای طراحی مکانی خاص از یک پروژه مانند حیاط، تراس، پشت‌بام و ... اقدام نمایید.

این موضوع به درخواست‌های شما بستگی دارد. اگر تمامی موارد فوق در یک سایت (محل) باشد، می‌‌توان آن‌ها را در قالب یک مسابقه مطرح کرد، اما اگر هر قسمت متعلق به جاهای مختلفی باشد، بهتر است در چند پروژه تعریف شوند.

بله؛ شما هر چیزی که نیاز دارید را می‌‌توانید درخواست کنید؛ مواردی همچون فهرست مبلمان، متریال طرح، رنگ‌ها، پلان اندازه‌گذاری، پلان مبلمان و .... حتماً در زمان شروع مسابقه درخواست‌های خود را به‌طور مشخص مطرح کنید.

طراحان و شرکت‌های معماری حاضر در بستر طرح تو طرح، افرادی متخصص در زمینه‌های طراحی پلان، نما، داخلی، طراحی فضای سبز و مواردی از این قبیل هستند. برای بررسی بیشتر این افراد و مجموعه‌ها می‌توانید از صفحه رزومه طراحان دیدن کنید.

گرچه دیدن محل و مشخصات پروژه مزایایی دارد اما طراحان و شرکت‌های معماری این توانایی را دارند تا با اطلاعاتی که تیم پشتیبانی طرح تو طرح برای مسابقات ارائه می‌دهند همچون عکس‌برداری از سایت، فیلم‌برداری با هلی‌شات از تمامی زوایا، آپلود فایل‌های راهنما و ایجاد پنل پرسش و پاسخ، بهترین طرح را برای پروژه شما ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

شما باید فضای فعلی پروژه را به‌طور واضح شرح دهید و بر حسب نیاز، متراژها، اندازه‌گذاری‌‌ها، نقشه‌برداری، سایت‌پلان، عکس‌ها، نقشه‌های هوایی و مواردی از این دست را در سایت آپلود نمایید. البته لازم به ذکر است که در پروژه‌‌های مختلف نیاز به همه‌ی این موارد نخواهد بود؛ کارشناسان «طرح تو طرح» در این‌ مورد به شما کمک خواهند کرد.

برای طراحی نیاز است تا فایل نقشه‌‌برداری پروژه به همراه کدهای ارتفاعی و گذر ها در فرمت اتوکد یا دیگر نرم‌افزارهای مرسوم به طراحان ارائه شود. در این‌ مورد می‌‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

اگر بودجه‌ی خود را مشخص کنید، بالتبع طراحان نیز با توجه به بودجه و با رویکرد بهتری طراحی خواهند کرد. اما مشخصاً اعلام بودجه الزامی نیست.

در بیشتر پروژه‌ها نیازی به نشانی دقیق پروژه نیست اما در برخی پروژه‌‌ها طراحان باید با توجه به شرایط آب‌وهوایی و منطقه‌ای و چشم‌انداز، پروژه طراحی خود را ارائه دهند. در بسیاری از موارد می‌‌توان به نام بردن از شهر و حدود موقعیت پروژه بسنده کرد.

البته؛ ما خشنود خواهیم شد تا در بارگذاری اطلاعات به شما کمک کنیم. از زمان شروع تا انتهای پروژه، ما در کنار شما هستیم؛ می‌توانید در حل و فصل تمامی مسائل روی هم‌فکری ما حساب کنید.

خیر؛ حفظ حریم خصوصی شما برای ما بسیار حائز اهمیت است. اطلاعات شما منتشر نمی‌شوند مگر اینکه شخصاً بخواهید این مشخصات را نشان دهید.

جایزه‌ی هر مسابقه بایستی با توجه به نوع و متراژ پروژه تعیین شود. قبل از راه‌اندازی مسابقه، شما می‌توانید از طریق سیستم قیمت‌ طراحی آنلاین که در وب‌سایت قرار داده شده، هزینه‌ی مسابقه‌ی خود را تعیین کنید. شما مختار هستید مبلغ جایزه را از مبلغ پیشنهادی سیستم تا هر میزان که مایل بودید بالاتر ببرید.

شما در زمان راه‌اندازی مسابقه بایستی مبلغ آن را پرداخت کنید. پس از آپلود کردن فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز، سیستم از شما درخواست می‌کند که از طریق پرداخت آنلاین، کارت به کارت و یا فیش بانکی، مبلغ مسابقه را پرداخت نمایید. زمانی که مبلغ مسابقه پرداخت شود، مسابقه شروع می‌شود و به طراحان، معماران و علاقمندان به شرکت در مسابقه از طریق ایمیل و پیامک اطلاع‌‌رسانی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله دلیل پرداخت هزینه راه‌اندازی مسابقه در ابتدا توسط کارفرمایان را مطالعه کنید.

مدت مسابقه با نظر شما مشخص می‌شود البته نسبت به اندازه و نوع پروژه، این مدت متغییر است. معمولا مهلت ارسال آثار در مسابقات معماری طرح تو طرح، بین سه هفته الی سه ماه تعیین می‌شود.

ما پروژه را از طریق ایمیل و پیامک به اطلاع تمامی کاربران «طرح تو طرح» می‌رسانیم همچنین در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، تلگرام، ، فیسبوک، تویتر و غیره نیز به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد. اینگونه مطمئن می‌شویم که تمامی طراحان از جزئیات پروژه‌ی شما مطلع خواهند شد.

نسبت به نوع پروژه‌ی شما؛ پلان‌‌های اندازه‌گذاری، مقطع، پلان ارتفاعی، طرح‌‌های سه‌بعدی، چشم‌انداز، پلان بخش‌بندی و در مواردی خاص و به اختیار طراحان، می‌توانید انیمیشن هم دریافت کنید.

در مسابقات معماری طرح تو طرح شما چندین طرح برای پروژه‌ی خود دریافت خواهید کرد. تمامی طراحان نسبت به ارائه‌‌ی طرح‌ها بر اساس اصول معماری و ضوابط شهرسازی پایبند هستند و می‌توانید توانایی‌های ایشان را در صفحه رزومه طراحان بررسی کنید اما برای اجرای طرح، مستقیما وارد صحبت با طراح مورد نظرتان می‌شوید. طرح تو طرح در این مرحله هم بسیار خوشحال می‌شود تا با شما و معمار مورد نظر همکاری‌های لازم را انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نیاز کارفرما به مدارک فاز دو را در بلاگ طرح تو طرح بخوانید.

بله؛ شما بر روی صفحه‌ی مسابقه‌ی خود پنلی با نام «پرسش و پاسخ» دارید که طراحان می‌توانند پرسش‌های خود را مطرح کنند و امکان پاسخ‌گویی برای شما فراهم شده است. ممکن است طراحان فایل‌های دیگری نیاز داشته باشند و از شما درخواست کنند. این مکالمات به‌صورت عمومی بر روی صفحه‌ی مسابقه باقی می‌مانند. در صورتی که شما مطلبی را بر روی صفحه‌‌ی خود منتشر کنید؛ به تمامی شرکت‌کنندگان در مسابقه اطلاع داده خواهد شد.

ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم تا موارد زیر را رعایت کنید: توضیحات پروژه را به‌اختصار و واضح بنویسید. مطمئن شوید همان چیزی را که در ذهنتان هست، درخواست می‌‌کنید. (ایده‌‌ها، سبک‌ها، رنگ‌ها) به طور فعال در پنل پرسش و پاسخ با معماران حضور داشته باشید و سوالات‌شان را در اسرع وقت پاسخ دهید.

البته، طرح تو طرح به شما کمک می‌کند داور و یا مشاور مسابقه خود را انتخاب کنید و یا ایشان را به ما معرفی کنید تا در طول مسابقه در پروسه حضور داشته باشند. از نمونه مسابقاتی که با حضور مشاور و یا داور برگزار شده‌اند می‌توان به پروژه‌های MG، پلازو، ترنج و خانه خوب اشاره کرد. همچنین می‌توانید با کلیک مقاله مربوطه، اطلاعات کاملتری دریافت کنید.

وب‌سایت «طرح تو طرح» به‌طور اتوماتیک مواردی را به‌عنوان پیش‌فرض برای شما در نظر گرفته است. در هر صورت اگر هم اسناد یا فایل خاصی را مد نظر داشته باشید، می‌توانید در قسمت مشخصی آن را درخواست کنید. با افزایش درخواست‌ها، مبلغ جایزه‌ی مسابقه بایستی افزایش پیدا کند. بنابراین از شما می‌خواهیم تا فقط فایل‌هایی را درخواست کنید که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید و اگر مطمئن نیستید، لطفاً این قسمت را خالی بگذارید تا به‌صورت پیش‌فرض توسط خودِ وب‌سایت تعیین شود. همچنین تیم پشتیبانی معماری طرح تو طرح و مشاوران این مجموعه حضور دارند تا در صورت تمایل شما، مدارک موردنیاز پروژه را برای راه‌اندازی مسابقه مشخص کنند. شما می‎توانید مدارک زیر را درخواست دهید: رندر از فضاهای داخلی، نما، محوطه و ... پلان مبلمان و اندازه‌گذاری طبقات مختلف رندر شب از نما و محوطه برای مشاهده نحوه نورپردازی فایل اتوکد نقشه‌ها

وب‌سایت به‌صورت پیش‌فرض محدودیتی در تعداد شرکت‌کنندگان ایجاد نمی‌‌کند اما شما به اختیار خودتان می‌توانید این محدودیت را ایجاد کنید.

میانگین طرح‌‌های دریافتی عدد 25 است. اما این عدد معمولاً نسبت به نوع پروژه و جایزه‌ی آن متغیر است.

خیر؛ این موضوع مرسوم است. طراحان اغلب در انتهای زمان پروژه ثبت‌نام می‌کنند و حتی بسیاری از آن‌ها در ساعات آخر پروژه فایل‌های خود را آپلود می‌نمایند زیرا می‌خواهند از بیشترین زمان در طراحی پروژه شما استفاده کنند و با بالا بردن کیفیت کار خود، شانس برنده شدن را افزایش دهند.

1- اگر هیچ طراحی تا زمان پایان پروژه در مسابقه شرکت نکند، در این صورت تمام مبلغ پرداخت شده‌تان به شما برگشت داده خواهد شد. (هر چند تا به حال این مورد پیش نیامده است)
2- شما برای اینکه کار معماری خود را به طراح یا شرکت معماری بسپارید نمونه‌کارهای آن شخص یا مجموعه را مشاهده می‌کنید و سپس تصمیم می‌گیرید؛ در طرح تو طرح هم تمامی مسابقاتی که تا به حال برگزار شده به صورت کامل و رایگان در بخش مسابقات پایان‌یافته سایت قرار گرفته است تا بتوانید با دیدن تعدد، تنوع و کیفیت طرح‌های ارسالی از راه‌اندازی مسابقه در این بستر، اطمینان حاصل کنید. همچنین با بازدید از صفحه رزومه طراحان می‌توانید اشخاص یا تیم‌های حاضر در بستر طرح تو طرح را بررسی کنید.

اگر تعداد شرکت‌کنندگان خیلی زیاد باشد، در صورت تمایل، «طرح تو طرح» به شما مشاور و یا داور معرفی خواهد کرد تا در انتخاب و رتبه‌بندی طرح‌ها همراه شما باشند. همچنین می‌توانید با کلیک مقاله مربوطه، اطلاعات کامل‌تری دریافت کنید.

نفر اول ۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد از مبلغ جایزه را دریافت خواهند کرد. البته در بعضی مسابقات به درخواست کارفرما، مبلغ مسابقه به تعداد بیشتری از طراحان تعلق می‌گیرد یا این نسبت تغییر می‌کند.

بله. زمانی که شما مسابقه را شروع کردید، می‌توانید به رقم مسابقه بیفزایید.

بعد از انتخاب نفرات برتر، این افراد ملزم به اصلاحات تا %20 پروژه می باشند.
در صورتی که نیازه با اصلاحات و تغییرات بیشتر باشد، شماره تماس طراح در اختیار کارفرما قرار می گیرد که به صورت مستقیم با ایشان در ارتباط باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله درخواست کارفرما به اعمال تغییرات در طرح‌های برتر را در بلاگ طرح تو طرح بخوانید.

معمولا این پروسه حدود سه هفته زمان می‌طلبد.

پس از پایان مسابقه شما می‌‌توانید با طراح خود در ارتباط باشید. ما پیشنهاد می‌کنیم برای مراحل بعدی پروژه خود نیز مانند تکمیل مدارک فاز دوم معماری، گرفتن تاییدیه کمیته نما و ... با معمار منتخب خود همکاری داشته باشید.

خیر؛ در «طرح تو طرح» هیچ مسابقه‌ای کوچک محسوب نمی‌شود؛ شما حتی می‌توانید برای طراحی یک کمد، کابینت، پله، سر در و... نیز مسابقه‌ راه‌اندازی کنید.

خیر؛ بزرگترین پروژه‌ها و حتی پروژه‌های ملی، هتل‌ها، سدها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو و ... می‌توانند توسط تیم‌ها و شرکت‌های مختلف حاضر در بستر طرح تو طرح طراحی شوند.

بسیار خوشحال خواهیم شد تا با شماره‌ ۰۲۱۲۲۸۲۶۳۱۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند. در صورتی که سوال شما در این لیست قرار نگرفته، بخش "سوال از شما، جواب از ما" را در بلاگ طرح تو طرح مطالعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
ارسال تیکت(ابتدا لاگین شوید)