پرسش های متداول کارفرمایان

برای مشاهده‌ی پاسخ‌ها، لطفاً روی پرسش‌ها کلیک کنید

Crowdsourcing روشی‌ست برای تأمین خدماتی که پیش‌تر توسط یک شخص یا شرکت خاص صورت می‌گرفته اما هم‌اکنون می‌تواند به‌صورت رقابتی توسط هر شخص یا شرکتی به‌صورت آزاد صورت پذیرد و در نهایت بهترین مجموعه از میان تعداد زیادی از مجموعه ‌ها انتخاب شود.

طرح تو طرح اولین مدل crowdsourcing در زمینه معماری در ایران می ­باشد. در طرح تو طرح شما می توانید یک مسابقه­ ی معماری بین آرشیتکت های سراسر ایران راه بیاندازید. طرح تو طرح به طراحان این امکان را می­ دهد تا پتانسیل­ های بالقوه­ ی خود را شکوفا کنند و برای یک پروژه چندین راه کار و طرح ارائه دهند.

به‌صورت خلاصه؛ شما اطلاعات اولیه‌‌ای از پروژه‌‌ی خود (شامل دایمنشن‌‌ها، عکس‌ها، توضیحات، مدت زمان و مبلغ مسابقه و ...) را در وب‌سایت آپلود می‌کنید؛ سپس معماران و طراحان مختلف می‌‌توانند اطلاعات مسابقه را بخوانند و در آن شرکت کنند و تا مدت زمان تعیین‌شده، طرح یا طرح‌های پیشنهادی خود را به «طرح تو طرح» ارائه دهند. شما تمامی طرح‌‌ها را ملاحظه، بررسی و ارزیابی می‌کنید و از میان آن‌ها سه طرح برتر را انتخاب می‌نمایید. پس از آن «طرح تو طرح» جایزه‌ی تعیین‌شده را میان طراحان منتخب تقسیم می‌کند.

به عنوان کارفرما دو مزیت مشهود در این سیستم وجود دارد:
۱- شما بیشتر از یک طرح دریافت خواهید کرد. (حداقل سه طرح)
۲- شما می‌‌توانید طرح‌های رسیده را با قیمت‌های مناسب‌تر از روش‌‌های مرسوم و سنتی دریافت کنید.

شما می‌توانید هرگونه پروژه‌ی معماری، طراحی نما، طراحی پلان، طراحی داخلی، ری‌مدلینگ و... برای تمامی فضاها (نظیر آشپزخانه، حمام، نما، زیرزمین، اتاق خواب و ...) را به مسابقه بگذارید. همچنین شما می‌‌توانید درخواست طراحی برای پروژه‌‌ای جدید را شروع کنید و یا مثلاً برای طراحی پروژه‌ای خاص مانند حیاط، تراس، پشت‌بام و ... اقدام نمایید.

مسابقات طرح تو طرح در سه پکیج مختلف برنزی، نقره ای و طلایی برگزار می‌شوند. شما کارفرمای محترم با کلیک بر روی لینک می‌توانید از جزئیات هر پکیج مطلع شوید.

گرچه دیدن محل و مشخصات پروژه مزایایی دارد اما طراحان، آموزش دیده‌اند تا با شرایط خاص و با توصیفاتی که به‌طور مفصل توسط کارفرمایان ارائه می‌شود، طرح‌‌های قابل تأمل و در خوری ارائه کنند. در بسیاری از موارد، طراحانی از سراسر دنیا در یک مسابقه‌ی خاص شرکت می‌‌کنند، بدون آن که سایت پروژه را دیده باشند.

معماران و طراحان افرادی متخصص در زمینه‌های، معماری داخلی، طراحی پلان، طراحی نما، ری‌مدلینگ، طراحی فضای سبز و مواردی از این دست هستند.

خیر؛ در «طرح تو طرح» هیچ مسابقه‌ای کوچک نیست؛ حتی شما می‌توانید برای طراحی یک کمد، کابینت، پله، سنگ قبر و... نیز مسابقه‌ای به راه بیندازید.

خیر؛ بزرگترین پروژه‌ها و حتی پروژه‌های ملی، هتل‌ها، سدها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو و ... می‌توانند توسط تیم‌ها و شرکت‌های مختلف طراحی شوند.

بله؛ شما می‌توانید در وب‌سایت «طرح تو طرح»، مسابقات قبلی برگزارشده را با جزئیات و طرح‌‌های شرکت‌کننده‌ها ببینید.

خیر؛ حفظ حریم خصوصی شما برای ما بسیار حائز اهمیت است. مگر اینکه شما شخصاً بخواهید این مشخصات را نشان دهید.

در طول مدت مسابقه، پروژه‌ی شما بینام می‌ماند. و هیچ‌کس نمی‌تواند نام و نشانی و مشخصات شما را بداند، مگر اینکه خودتان درخواست کنید. پس از پایان مسابقه و مشخص شدن نتایج هم این امکان وجود دارد و پروژه‌ها در صورت اجازه‌ی شما در قسمتی به نام «مسابقات پایان‌یافته» نمایش داده می‌شوند.

جایزه‌ی هر مسابقه بایستی با توجه به نوع و متراژ پروژه تعیین شود. در زمان راه‌اندازی مسابقه، شما می‌توانید از طریق سیستم قیمت‌گذاری آنلاین که در وب‌سایت قرار داده شده، هزینه‌ی مسابقه‌ی خود را تعیین کنید. شما مختار هستید، مبلغ جایزه را از مبلغ پیشنهادی سیستم تا هرقدر که مایل بودید بالاتر ببرید.

شما در زمان راه‌اندازی مسابقه بایستی مبلغ آن را پرداخت کنید. پس از آپلود کردن فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز، سیستم از شما درخواست می‌کند که از طریق پرداخت آنلاین یا کارت به کارت و یا فیش بانکی، مبلغ مسابقه را پرداخت نمایید. زمانی که مبلغ مسابقه پرداخت شود، مسابقه شروع و به طراحان، معماران و علاقمندان به شرکت در مسابقه از طریق ایمیل و پیامک اطلاع‌‌رسانی می‌شود.

مدت مسابقه با نظر شما تعیین می‌شود. البته نسبت به اندازه و نوع پروژه، این مدت متغییر است. برای طرح‌های اولیه (کانسپت) می‌‌توانید حدود سه هفته در نظر بگیرید و برای پروژه‌های پیچیده‌تر و با جزئیات بیشتر، می‌توانید زمان مسابقه را تا ۱۲ هفته در نظر بگیرید.

خیر؛ شما می‌توانید طرح اولیه را ذخیره و روی مسابقه‌ی خود کار کنید و در زمان مورد نظرتان آن را اجرا نمایید.

بله؛ شما بر روی صفحه‌ی مسابقه‌ی خود قسمتی با نام «پرسش و پاسخ» دارید که طراحان می‌توانند پرسش‌های خود را مطرح کنند و امکان پاسخ‌گویی برای شما فراهم شده است. ممکن است طراحان فایل‌های دیگری نیاز داشته باشند و از شما درخواست کنند. این مکالمات به‌صورت عمومی بر روی صفحه‌ی مسابقه باقی می‌مانند. در صورتی که شما مطلبی را بر روی صفحه‌‌ی خود منتشر کنید؛ به تمامی شرکت‌کنندگان در مسابقه اطلاع داده خواهد شد.

ما پروژه را از طریق ایمیل و پیامک به اطلاع تمامی کاربران «طرح تو طرح» می‌رسانیم. همچنین در شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، گوگل پلاس و غیره نیز به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد. مطمئن می‌شویم که تمامی طراحان از جزئیات پروژه‌ی شما مطلع خواهند شد.

شما باید فضای فعلی پروژه را به‌طور واضح شرح دهید و بر حسب نیاز، متراژها، اندازه‌گذاری‌‌ها، نقشه‌برداری، سایت‌پلان، عکس‌ها، نقشه‌های هوایی و مواردی از این دست را در سایت آپلود نمایید. البته لازم به ذکر است که در پروژه‌‌های مختلف نیاز به همه‌ی این موارد نخواهد بود؛ کارشناسان «طرح تو طرح» در این‌باره به شما کمک خواهند کرد.

برای بیشتر پروژه‌ها، طراحان نیاز دارند تا ابعاد و اندازه‌های اولیه‌ی پروژه را حتی روی یک تکه کاغذ هم که باشد، داشته باشند. اما برای پروژه‌های بزرگتر نیاز هست تا فایل نقشه‌‌برداری پروژه در فرمت اتوکد یا دیگر نرم‌افزارهای مرسوم به طراحان ارائه شود. در این‌باره می‌‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

ما به شما پیشنهاد می‌‌کنیم تا موارد زیر را رعایت کنید:
. توضیحات پروژه را به‌اختصار و واضح بنویسید.
. مطمئن شوید همان چیزی را که در ذهنتان هست، درخواست می‌‌کنید (ایده‌‌ها، استایل‌ها، رنگ‌ها)
. حتما عکس‌هایی از طرح‌‌های مورد علاقه‌‌ی مشابه آپلود کنید و یا لینک‌هایی از مقالات یا پروژه‌هایی که برای شما جذابیت داشته‌اند را ارائه نمایید.

وب‌سایت «طرح تو طرح» به‌طور اتوماتیک مواردی را به‌عنوان پیش‌فرض برای شما در نظر گرفته است. در هر صورت اگر هم اسناد یا فایل خاصی را مد نظر داشته باشید، می‌توانید در قسمت مشخصی آن را درخواست کنید. با افزایش درخواست‌ها، مبلغ جایزه‌ی مسابقه بایستی افزایش پیدا کند. بنابراین از شما می‌خواهیم تا فقط فایل‌هایی را درخواست کنید که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید و اگر مطمئن نیستید، لطفاً این قسمت را خالی بگذارید تا به‌صورت پیش‌فرض توسط خودِ وب‌سایت تعیین شود.

بله؛ شما هر چیزی که نیاز دارید را می‌‌توانید درخواست کنید؛ مواردی همچون فهرست مبلمان، متریال طرح، رنگ‌ها، پلان اندازه‌گذاری، پلان مبلمان و .... حتماً در زمان شروع مسابقه درخواست‌های خود را به‌طور مشخص مطرح کنید.

اگر بودجه‌ی خود را مشخص کنید، بالطبع طراحان نیز با توجه به بودجه و با رویکردهای بهتری طراحی خواهند کرد. اما مشخصاً اعلام بودجه الزامی نیست.

در بیشتر پروژه‌ها نیازی به نشانی دقیق پروژه نیست اما در برخی پروژه‌‌ها طراحان باید با توجه به شرایط آب‌وهوایی و منطقه‌ای و چشم‌انداز پروژه طراحی خود را ارائه دهند. در بسیاری از موارد می‌‌توان به نام بردن از شهر و حدود موقعیت پروژه بسنده کرد.

وب‌سایت به‌صورت پیش‌فرض محدودیتی در تعداد شرکت‌کنندگان ایجاد نمی‌‌کند. اما شما به اختیار خودتان می‌توانید این محدودیت را ایجاد کنید.

البته؛ ما خشنود خواهیم شد تا در بارگذاری اطلاعات به شما کمک کنیم. از زمان شروع تا انتهای پروژه ما در کنار شما هستیم؛ در حل و فصل تمامی مسائل روی هم‌فکری ما حساب کنید.

این موضوع به درخواست‌های شما بستگی دارد. اگر تمامی موارد فوق در یک سایت (محل) باشد، می‌‌توان آن‌ها را در قالب یک مسابقه مطرح کرد، اما اگر هر قسمت متعلق به جاهای مختلفی باشد، بهتر است در چند پروژه تعریف شوند.

بسیار خوشحال خواهیم شد تا با شماره‌ ۰۲۱۲۲۸۲۶۳۱۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند.

خیر؛ این موضوع مرسوم است. طراحان اغلب در انتهای زمان پروژه ثبت‌نام می‌کنند و حتی بسیاری از آن‌ها در ساعات آخر پروژه فایل‌های خود را آپلود می‌نمایند.

بله. زمانی که شما مسابقه را شروع کردید، می‌توانید به رقم مسابقه بیفزایید.

بله؛ شما می‌توانید از طریق نام کاربری طراحان تا پنج نفر را به‌صورت رایگان به مسابقه دعوت کنید و به‌صورت نامحدود از طریق ثبت ایمیل یا شماره‌ی همراه، دیگران را به مسابقه دعوت نمایید.

سه حالت ممکن است رخ دهد:
۱. هیچ طراحی تا زمان پایان پروژه در مسابقه شرکت نکند؛ که در این صورت تمام مبلغ پرداخت شده‌تان به شما برگشت داده خواهد شد
۲. در موارد نادر اگر کمتر از سه طرح به شما ارائه شود (مثلاً تنها یک یا دو طرح دریافت کنید) شما می‌توانید نفر اول و دوم را مشخص کنید و مبلغ نفر سوم به شما برگشت داده خواهد شد.
نفر اول در مسابقه ۶۰ درصد مبلغ را دریافت خواهد کرد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد که در مثال قبل، ۱۰ درصد مبلغ پروژه مسترد خواهد شد. و اگر فقط یک نفر شرکت کرده باشد ۴۰ درصد مبلغ پروژه مسترد می‌شود. ۳. - وقتی سه طرح یا بیشتر دریافت می‌کنید، نفرات اول تا سوم را بر اساس نظر خودتان مشخص خواهید کرد. این ریسک وجود دارد که شما هیچ‌یک از طر‌ح‌های ارائه‌شده را نپسندید؛ در موارد نادری، این موضوع رخ خواهد داد و شما بایستی قبل از شروع هر مسابقه‌‌ای از این موضوع مطلع باشید. در مواردی، کارفرمایان نیاز به اصلاحات کوچکی در پروژه دارند که معمولاً طراحان این موضوع را در حد عرف می‌‌پذیرند.

اگر تعداد شرکت‌کنندگان خیلی زیاد باشد، «طرح تو طرح» خوشحال می‌شود تا در تصمیم‌گیری میان این طرح‌ها به شما کمک کند.

میانگین طرح‌‌های دریافتی عدد ۹ است. اما این عدد معمولاً نسبت به نوع پروژه و جایزه‌ی آن متغیر است.

نسبت به نوع پروژه‌ی شما؛ پلان‌‌های اندازه‌گذاری، سکشن، پلان ارتفاعی، طرح‌‌های سه‌بعدی، چشم‌انداز، پلان بخش‌بندی و در مواردی خاص و به اختیار طراحان، می‌توانید انیمیشن هم دریافت کنید.

مانند تمام ایده‌‌های خلاقانه‌یcrowdsourcing ، شما معمولاً چندین طرح برای پروژه‌ی خود دریافت خواهید کرد. در هر حال تمامی طراحان نسبت به ارائه‌‌ی طرح‌ها به‌صورت استاندارد پایبند هستند. اگر این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد در توضیحات پروژه از طراحانی دعوت کنید که محلی باشند.

بعد از اتمام مسابقه، با کسب اجازه از کارفرمایان، دو طرف را به هم معرفی می‌کنیم. بعضی از طراحان جهت ادامه‌ی کار با کارفرمایان ابراز تمایل می‌کنند.

نفر اول ۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد از مبلغ جایزه را دریافت خواهند کرد.

گرفتن ۹ طرح بسیار عالی‌ست زیرا معمولاً تعداد محدودی از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند، طرح خود را به موقع آپلود می‌کنند. به‌طور تقریبی حدود ۲۵ تا ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان طرح خود را ارائه می‌دهند.

طراحان معمولاً خوشحال می‌شوند تا این تغییرات کوچک را برای شما انجام دهند. البته که انجام تغییرات بزرگ و اساسی نیازمند قرارداد جدید و خارج از موضوع مسابقه است.

پس از پایان مسابقه شما می‌‌توانید با طراح خود در ارتباط باشید. اما در نظر داشته باشید که توافقات بعدی برای دریافت هرگونه جزئیات و خدمات اضافه خارج از موضوع مسابقه و پلتفرم «طرح تو طرح» است.

بله؛ پس از مسابقه شما می‌توانید مسابقه‌ی دیگری برای طراحی فاز دو کار خود شروع کنید و مجدداً تمامی اعضا می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند تا با استفاده از طرح فاز یک برتر، نقشه‌‌های فاز دو را طراحی کنند. در این‌صورت شما بایستی مجدداً مبلغی را جهت راه‌اندازی مسابقه‌ی بعدی در نظر بگیرید.

بله؛ شما همیشه به تمامی طرح‌‌های شرکت‌کنندگان دسترسی خواهید داشت و فایل‌های طراحان شامل اتوکد، رندرها، پلان‌ها، برش‌ها و ... توسط شما قابل دانلود است؛ مدارک و اطلاعات سه طرح برتر را همیشه به‌صورت رایگان می‌‌توانید دانلود کنید.

وقتی مسابقه‌‌ای پایان می‌‌یابد، طرح‌های شما برای نمایش و رأی‌دهی عمومی در «طرح تو طرح» خواهد بود. کاربران می‌‌توانند از چند منظر به یک طرح رأی دهند:
۱. ایده
۲. زیبایی­ شناسی
۳. کاربردی بودن طرح
۴. قابلیت اجرا
۵. کیفیت گرافیکی
شما می‌‌توانید تمامی رأی‌ها و میانگین رأی‌های هر طرح را ببینید.

خیر؛ کاربران فقط پس از اتمام پروژه می‌توانند به طرح‌ها رأی دهند. و این آرا تأثیری بر انتخاب سه نفر اول ندارد.

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰