قوانین استفاده از وب‌سایت طرح تو طرح

 

هر آنچه که در قالب مطالب و محتواهای متنی و تصویری در وب‌سایت «طرح تو طرح» پیش روی شماست، به استناد ماده‌ی ۱۰ قانون مدنی از قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران تبعیت می‌کند و توافقی خصوصی، قانونی و الزام‌آور میان شما به‌عنوان «کاربر» و «طرح تو طرح» قلمداد می‌شود که از این پس آن را «قوانین» می‌نامیم.

بنابراین ورود «کاربر» به وب‌سایت «طرح تو طرح» به نشانی www.tarh2tarh.com - چه طراح و معمار باشد و چه مالک یا کارفرمای پروژه‌ی تعریف‌شده - به منزله‌ی اعلام موافقت و پذیرش تمامی قوانین و مقررات این پلتفرم از جانب کاربر تلقی می‌شود.

شرح قواعد و شیوه‌نامه‌ی کار با «طرح تو طرح»

۱. وب‌سایت طرح تو طرح

طرح تو طرح، صرفاً به‌عنوان یک واسطه میان کارفرماها و پیمانکاران (طراحان) عمل می‌کند؛ طرح تو طرح، پلتفرم برون‌سپاری و جمع‌سپاری معماری‌ست که به «کارفرمایان» این امکان را می‌دهد تا طراحی پروژه‌های خود را جمع‌سپاری کنند و «طراحان» نیز با استفاده از این فرصت و انجام پروژه‌ها، کسب درآمد نمایند.

وب‌سایت طرح تو طرح شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی بتوانند با یکدیگر رقابت و همکاری کنند.

۲. طرف اول (وب سایت)

وب‌سایت طرح تو طرح در قالب یک پلتفرم آنلاینِ برون‌سپاری و جمع‌سپاری معماری، به‌عنوان واسطه و مشورت‌دهنده میان طرف دوم و سوم عمل می‌کند.

۳. طرف دوم (کارفرما)

طرف دوم، کارفرمایان حقیقی و حقوقی هستند که نیاز طراحی و معماری خود را به‌عنوان یک پروژه‌ی مستقل در وب‌سایت طرح تو طرح، ثبت می‌کنند. در شیوه‌نامه‌ی کار با طرح تو طرح، طرف دوم، متقاضی طراحی نامیده می‌شود.

۴. طرف سوم (طراحان)

طرف سوم، طراحان حقیقی، حقوقی یا گروه‌های معماری هستند که در مسابقات طرح تو طرح شرکت می‌کنند و با توجه به نیاز کارفرما، اقدام به ارسال طرح می‌نمایند. در شیوه‌نامه‌ی کار با طرح تو طرح، طرف سوم، کاربر نامیده می‌شود.

۵. تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی - به استثناء افراد زیر ۱۸ سال - می‌توانند از امکانات طرح تو طرح استفاده کنند.

کاربر موافقت می‌کند که طبق قوانین و دستورالعمل‌های وب‌سایت رفتار کند و به موارد اعلام‌شده در وب‌سایت عمل نماید. مسئولیت مالی استفاده از وب‌سایت، خریدها و خدمات دریافت‌شده، بر عهده‌ی کاربر است. متقاضی طراحی ملزم است که تمامی تعهدات خود را در قبال پروژه‌ای که تعریف کرده است، انجام دهد؛ مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و یا سایت طرح تو طرح باشد.

۶. تمامی اطلاعات شخصی، تخصصی و هویتی کاربران وب‌سایت که در حین ثبت‌نام و موارد دیگر اخذ شده است، نزد طرح تو طرح محفوظ خواهد بود و صرفاً جهت برگزاری مسابقات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

۷. در هنگام ثبت‌نام از کاربر درخواست می‌شود تا یک نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کند؛ لذا مسئولیت کامل حفظ و نگه‌داری رمز عبور بر عهده‌ی شخصِ کاربر خواهد بود.

طرح تو طرح با مشاهده‌ی هرگونه فعالیت در حساب شخصی‌تان چنین برداشت خواهد کرد که شما یا فردی که از طرف کاربر اجازه‌ی دسترسی به او داده شده، وارد حساب کاربری‌تان شده است.

۸. کاربر، ازطریق تأیید حساب کاربری، اقرار می‌کند که در تمامی مراحل ثبت، ایجاد و استفاده از حساب کاربری خود در وب‌سایت طرح تو طرح از اطلاعات واقعی، دقیق، جاری و کامل در مورد خود و حساب بانکی‌اش در هر فرم ثبت‌نامی که در وب‌سایت وجود داشته، استفاده کرده است.

نگه‌داری و به‌روزرسانی اطلاعات بر عهده‌ی کاربر است. در صورتی که هرگونه اطلاعاتی را نادرست، غیرقابل قبول و یا ناقص ارائه دهید و یا طرح تو طرح، دلایل معقولی در نقض صحت این اطلاعات داشته باشد، حق تعلیق یا لغو حساب کاربری شما برای طرح تو طرح محفوظ است.

۹. کاربر، از طریق تأیید حساب کاربری، اقرار می‌کند که هر طرحی که در رزومه‌ی خود ثبت می‌نماید و یا در مسابقات طرح تو طرح شرکت می‌دهد، توسط شخص خودش انجام شده و مسئولیت ناشی از هرگونه ادعا و دعوی حقوقی از سوی اشخاص ثالث در این خصوص، بر عهده‌ی شخص کاربر است.

۱۰. طرح تو طرح از تکنولوژی‌های رمزگذاری‌شده‌ی خاصی برای محافظت از اطلاعات محرمانه و حفظ امنیت وب‌سایت استفاده می‌کند؛ با این حال و با توجه به شرایط حاکم بر فعالیت‌های اینترنتی کشور، ضمانت ایمنی صد درصدی اطلاعات و پیام‌هایی که از طریق اینترنت انتقال می‌یابند از عهده‌ی طرح تو طرح خارج است.

۱۱. حساب کاربری و شناسه‌ی کاربر غیرقابل انتقال هستند. اطمینان حاصل کنید که در پایان هر بازدید از وب‌سایت، از حساب کاربری خود خارج شده و در صورت مشکوک شدن به دسترسی غیرمجاز به حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به طرح تو طرح اطلاع دهید.

۱۲. طرح تو طرح به تمامی کاربران خود، اجازه‌ی دسترسی و مشاهده‌ی اطلاعات و طرح‌های ثبت‌شده در وب‌سایت را صرفاً برای اهداف شخصی و غیرتجاری می‌دهد. لذا استفاده، کپی، چاپ، نمایش، تولید، توزیع و یا انتشار هرگونه اطلاعات و طرح‌های وب‌سایت طرح تو طرح، بدون اطلاع قبلی و مجوز کتبی از طرح تو طرح غیرقانونی است و طرح تو طرح، حق اقامه دعوا و پیگیری قضایی در این‌باره را برای خود محفوظ می‌داند.

۱۳. تمامی طرح‌های ارسالی طراحان که در مسابقات شرکت کرده باشند، در اختیار طرح تو طرح قرار داشته و حق استفاده از ایده‌ها و ساخت طرح‌های نفرات برتر با رضایت و توافق طراح مزبور و موافقت مجدد کارفرما برای طرح تو طرح و کارفرمایان مرتبط با مسابقه‌ی مذکور، محفوظ است.

۱۴. کارفرما و طراح توجه دارند و موافق‌اند که هر کدام در مسیر حرفه‌ای خود، به‌عنوان فردی مستقل عمل می‌کنند؛ طراح به‌عنوان یک پیمانکار مستقل، سرویس خود را ارائه می‌دهد و هیچ رابطه‌ی شراکت، کارفرمایی و کارمندی، مشارکت، نمایندگی و یا هر چیز دیگری میان کارفرما و طراح یا بین طرح تو طرح با کارفرما و طراح وجود ندارد.

۱۵. وب‌سایت طرح تو طرح، ممکن است حاوی پیوندهایی به وب‌سایت‌های غیر باشد که توسط اشخاص ثالث راه‌اندازی، مدیریت و نگه‌داری می‌شوند؛ لذا لازم به تأکید است که پیوندها و لینک وب‌سایت‌های مذکور، صرفاً جهت ارائه‌ی خدمات محتوایی و کاربردی برای کاربر در نظر گرفته شده‌اند و وجود آن‌ها در وب‌سایت طرح تو طرح، به هیچ عنوان به معنی تأیید، حمایت و یا وابستگی طرح تو طرح به وب‌سایت‌های مذکور نیست؛ محتوای آن‌ها الزاماً ارتباطی با زیرمجموعه‌های تحت کنترل طرح تو طرح ندارد و طرح تو طرح هیچ مسئولیتی در قبال محتوای این وب‌سایت‌ها و هر پیوند دیگری که در وب‌سایت‌ها و یا پیوندهای شخص ثالث موجود است ندارد.

۱۶. اگر شخص ثالثی به وب‌سایت طرح تو طرح لینک دهد و یا در مقام تأیید یا تکذیب طرح تو طرح برآید، لزوماً نشانه‌ای از تأیید، حمایت، وابستگی، سرمایه‌گذاری مشترک یا هرگونه مشارکتی از جانب طرح تو طرح نیست. ممکن است در بیشتر موارد، شرکت، حتی اطلاعی از پیوند یا لینک شخص ثالث به وب‌سایت طرح تو طرح نداشته باشد.

۱۷. پلتفرم طرح تو طرح در حال حاضر و یا در آینده، اجازه‌ی ارائه‌ی انواع مختلف محتوا به کاربر را دارد. این اتفاق، ممکن است کاربران را در معرض محتواهای توهین‌آمیز، ناخوشایند و یا ناعادلانه‌ی کاربران دیگر قرار دهد که طرح تو طرح هیچ مسئولیتی نسبت به این موارد نخواهد داشت. محتوای ارسال‌شده توسط کاربران، تحت کنترل طرح تو طرح نیست و طرح تو طرح، هیچ مسئولیتی در قبال آن‌ها نمی‌پذیرد. همچنین طرح تو طرح مختار است، مطالب و محتواهای توهین‌آمیز یا منافی اخلاق حرفه‌ای و غیرواقعی را که توسط کاربران ثبت شده از محتوای سایت حذف نماید.

۱۸. همه‌ی کاربران، تمامی حقوق مالکیت معنوی خود را در محتوای کاربری خود حفظ می‌کنند؛ با این حال، هر کاربر، با ارسال محتویات کاربری به طرح تو طرح، به شرکت اجازه می‌دهد تا جهت استفاده، کپی، تغییر، نمایش عمومی، اصلاح و ترجمه‌ی گزیده یا تمامی آن‌ها برای هر هدف تجاری، تبلیغاتی و غیره در ارتباط با وب‌سایت یا اشخاص دیگر اقدام نماید.

۱۹. کارفرمایانی که درخواست طراحی می‌دهند، موافقت می‌کنند تا مسابقه‌ی خود را به‌طور کامل و به همان اندازه که ممکن است، توصیف کنند و آگاه هستند که طرح‌های ارسالی و اصلاح آن‌ها همیشه به طراح مربوط است.

۲۰. پس از برگزاری هر مسابقه، طرح تو طرح، طرفِ حساب در هیچ‌یک از توافقات، قرادادها و درخواست‌های پروژه‌ها بین کارفرماها و طراحان نیست. تمامی حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات، تنها میان کارفرما و طراح خواهد بود.

۲۱. طراحان، کارمندان طرح تو طرح نیستند لذا مسئولیت رفتار و عملکرد آن‌ها بر عهده‌ی خود ایشان است و طرح تو طرح مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، درست و دقیق بودن پروژه‌های ثبت‌شده، سطح دانش، پیشینه یا توان طراحان در فرآیند طراحی یا اجرای صحیح پروژه‌ها در آینده توسط کارفرما را تضمین نمی‌کند.

۲۲. طرح تو طرح هیچ وسیله یا ابزاری برای انجام مسابقات به جز امکانات پلتفرم آنلاین طرح تو طرح در اختیار طراحان قرار نخواهد داد.

۲۳. چک‌لیست های برگزاری مسابقات بر اساس اطلاعات ورودی هر مسابقه، تهیه و پس از دریافت فایل‌های طراحان، از طرف طرح تو طرح کنترل می‌شود و امکان حذف برای طرح هایی که الزامات کلی را رعایت نکردند وجود دارد.

۲۴. کارفرما و طراح توجه دارند و موافق‌اند که ارزش، اعتبار و حسن‌نیت وب‌سایت، بستگی به عملکرد آن‌ها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر، طرح تو طرح به‌عنوان شخص سوم بر روند برگزاری مسابقات نظارت خواهد داشت تا دو طرف، تعهدات خود را در تمامی فرآیند مسابقه به موقع و به درستی اجرا کنند.

۲۵. هر نوع استفاده‌ی کاربر از وب‌سایت، او را به شریک، نماینده و یا شعبه‌ی میان کاربر و طرح تو طرح تبدیل نخواهد کرد.

۲۶. طرح تو طرح برای برگزاری هر مسابقه با توجه به سیستم قیمت‌گذاری داخل سایت به کارفرما قیمت پیشنهادی ارائه می‌کند و کارفرما اختیار دارد مبلغی بیش از آن نیز برای هر مسابقه انتخاب نموده و می‌بایست تمامی مبلغ مسابقه را قبل از شروع آن به حساب طرح تو طرح واریز نماید.

۲۷. طرح تو طرح علاوه بر مبلغ مسابقه، مبلغی را به‌عنوان حق برگزاری مسابقه از کارفرما قبل از شروع مسابقه اخذ می‌نماید.

۲۸. کارفرما ملزم است ظرف مدت ۱۵ روز پس از پایان مدت مسابقه نسبت به انتخاب فینالیست‌ها و سپس بعد از هفت روز اقدام به انتخاب سه طرح برنده نماید؛ عدم انتخاب فینالیست‌ها یا برندگان از جانب کارفرمای مذکور، این اجازه را به طرح تو طرح می‌دهد تا خود، رأساً نسبت به انتخاب برندگان اقدام نماید.

۲۹. طرح تو طرح تنها برگزارکننده‌ی مسابقات است. طرح تو طرح تلاش می‌کند تا در هر مسابقه، حداقل سه طرح به کارفرما ارائه شود. اما این بدین معنا نیست که؛ طرح تو طرح، ضامن کیفیت و کمیت طرح‌های ارائه‌شده در مسابقات است.

۳۰. اطلاعات، طرح‌ها، نیازها و فایل‌های درخواستی کارفرما، باید پیش از شروع مسابقه مطرح شوند و پس از شروع مسابقه، امکان ثبت هیچ‌گونه درخواست یا فایل جدید وجود ندارد 

۳۱. طراحان می‌پذیرند تا هرگونه ابهامی در مورد اطلاعات مسابقه را در پنل پرسش و پاسخ مسابقه و بدون ذکر نام و مشخصات هویتی خویش از کارفرما بپرسند و کارفرما ملزم است تا هر روز این پرسش‌ها را بررسی کند و پاسخ‌گو باشد. کارفرما متعهد است در جهت بهبود کارآیی طرح‌ها به تمامی پرسش‌های طراحان در طول مدت مسابقه پاسخ دهد در غیر این‌صورت طرح تو طرح خود را متعهد می‌داند که پس از دو روز نسبت به پاسخ‌گویی اقدام می‌نماید.

۳۲. سه طراح برتر مسابقه می‌پذیرند که بعد از اعلام نفرات برتر توسط کارفرما، ملزم به اصلاح طرح‌هایشان تا ۲۰% می‌باشند و طرح تو طرح حق دارد مبلغ برندگان را پس از ارسال طرح نهایی و اخذ تایید از کارفرما، به آن‌ها پرداخت نمایند.

۳۳. در صورت درخواست کارفرما، طرح تو طرح می‌تواند برای دفاع از چند طرح برتر جلسات حضوری تدارک ببیند و طراح/ طراحان ملزم به حضور در این جلسات هستند. بدیهی‌ست در صورت عدم شرکت طراح/ طراحان در این جلسات، مسئولیت عواقب آن بر عهده‌ی خودشان خواهد بود.

۳۴. در تمامی مسابقات، سه نفر توسط کارفرمایی که مسابقه را راه‌اندازی کرده است (مالک مسابقه) به‌عنوان برنده انتخاب و جایزه‌ی مسابقه به افراد مذکور تخصیص داده خواهد شد. 

در هر مسابقه، نفر اول ۶۰ درصد، نفر دوم ۳۰ درصد و نفر سوم ۱۰ درصد مبلغ جایزه‌ی تعیین‌شده را دریافت خواهند نمود. لازم به ذکر است که مبلغ جایزه‌ی هر نفر، پس از کسر هفت درصد از آن به‌عنوان هزینه‌ی برگزاری به برنده‌ی مورد نظر تقدیم خواهد شد.

* در برخی از مسابقات بنا به درخواست کارفرما تعداد برندگان کمتر یا بیش از سه نفر خواهد بود و طبیعتاً درصد تقسیم مبلغ جایزه در قسمت اطلاعات پایه‌ی مسابقه مذکور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۳۵. طرح تو طرح این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در هر زمان هزینه‌ی خدمات و یا هر هزینه‌ی دیگری که دریافت می‌کند را تغییر دهد.

۳۶. پرداخت‌های پروژه‌ها از طریق ایجاد پرداخت امن انجام می‌شود. پرداخت پروژه از طریق پرداخت مبلغ به طرح تو طرح انجام می‌شود. کارفرما پس از پرداخت به طرح تو طرح، دیگر به مبلغ مورد نظر دسترسی نخواهد داشت. طرح تو طرح فقط مبلغ را پس از اعلام نتایج و ادیت نهایی طرح‌ها طی زمان  2 ماه، به حساب نفرات برتر منتقل می‌کند.

۳۷. طراحان می‌بایست شماره‌حساب و شماره‌شبای خود را در تنظیمات مشخص کنند. برای واریز مبالغ مسابقات، حساب کاربری هر شخص می‌بایست تأیید شده باشد. یعنی نام و شماره موبایل می‌بایست از طریق ارسال تصویر کارت ملی و ارسال پیامک تأیید شود. امکان واریز به شماره‌حساب‌های مغایر با مشخصات کاربران وجود ندارد.

۳۸. در صورتی که فعالیت مشکوکی در حساب شما مشاهده شده باشد، طرح تو طرح این حق را برای خود محفوظ نگه داشته که تا زمان مشخص‌شدن مشکل به درخواست رسیدگی نکند.

۳۹. هر کاربر به‌شخصه مسئول تمام محتوایی است که در سایت طرح تو طرح منتشر می‌کند. برای مثال:

الف) هر محتوایی که شامل تصویر، صدا یا ویدئو (محتوای چند رسانه‌ای) باشد.

ب) هر پست، نظر یا مطلبی که کاربر در فضای عمومی وب‌سایت، پیام‌های خصوصی و یا هر جای دیگر نشر می‌دهد.

ج) هر محتوایی که کاربر در بخش‌هایی مانند پروفایل، نمونه‌کار، رزومه، پروژه، نظرات و... ثبت کرده باشد.

کاربر به‌صورت کامل، مالک و مسئول تمامی محتواهایی است که در سایت طرح تو طرح منتشر می‌کند.

از این طریق، کاربر به طرح تو طرح این اجازه و حق را می‌دهد تا از این محتوا در جهت تبلیغات خدمات و سرویس‌های خود استفاده کند.

۴۰. اطلاعات و محتوایی که کاربر نشر می‌دهد نباید؛

الف) حقوق دیگران را نقض کند و نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد.

ب) باعث عصبانیت، تهدید، آزار و اذیت دیگران شود.

ج) مغایر با شئونات اخلاقی باشد.

۴۱. طرح تو طرح صحت اطلاعاتی که کاربران ارائه داده‌اند را تأیید نمی‌کند و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هرگونه اطلاعاتی که کاربران در این وب‌سایت منتشر می‌کنند، ندارد.

۴۲. اگر کاربر بر این باور است که حق مالکیت‌اش نقض شده است، می‌بایست از طریق بخش پشتیبانی، اطلاعات زیر را برای ما ارسال کند:

الف) نام و شماره‌ی تماس

ب) توضیح محتوایی که باور دارد باعث نقض حقوق‌اش شده است.

ج) لینک صفحه‌ی مربوط به محتوای اصلی کاربر.

طرح تو طرح در اولین فرصت به درخواست‌های بررسی و یا حذف محتوا/ محتواهای اشاره‌شده رسیدگی می‌کند.

۴۳. طرفین مسئولیت کامل تمامی اعمالی که از طریق حساب کاربری‌شان انجام می‌شود را می‌پذیرند.

۴۴. خدمات بازگشت وجه کارفرمایان بدین صورت است که؛ اگر هیچ طراحی تا انتهای پروژه در مسابقه شرکت نکند، در این‌صورت تمام مبلغ پرداخت شده‌ی کارفرما، توسط طرح تو طرح به ایشان برگشت داده خواهد شد.

۴۵. شرکت کردن در مسابقات با پرداخت مبلغ ورودی امکان‌پذیر است.

46.کارفرما هیچ گونه رابطه دستوری و اختصاصی با پیمانکار و آرشیتکت ندارد. همچنین ارزش آفرینان طرح سرآمد هیچ تعهدی جهت بیمه آرشیتکت ندارد.

- قواعد و شیوه‌نامه‌ی کار با وب‌سایت طرح تو طرح، در ۴۵ ماده به‌صورت واضح و شفاف ارائه شده است تا به هرگونه پرسش و یا ابهام احتمالی درباره‌ی برگزاری مسابقات مذکور پاسخ داده شود. اگر با قوانین و مقررات فوق‌الذکر موافق هستید، همراهی شما باعث افتخار ماست. 

 با سپاس و احترام

«طرح تو طرح»

ارسال تیکت
(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
ارسال تیکت(ابتدا لاگین شوید)