ورود

ثبت نام

فرم بالا را پر کنید و یا از طریق گوگل وارد شوید

طراحی حجم و نمای ویلای کوهسار
۵۳ نفر شرکت کرده اند
نوع
طراحی نما
متراژ
۱
لوکیشن
ایران - کردان
تصاویر اولیه
توضیحات


با توجه به مشکلات دسترسی به اینترنت 10 روز به مدت زمان مسابقه افزوده شد


فایل سه بعدی به قسمت فایل ها افزوده شد

اصول طراحی پلان پروژه:
این ویلا که در کوهسار استان البرز(در نزدیکی کردان) واقع شده، تلفیقی است از معماری، طب سنّتی و شغل پرورش گل و گیاهان زینتی کلکسیونی. کانسپت کلی طراحی این ویلا از عناصر چهارگانۀ آب، باد، آتش و خاک گرفته شده که از ترکیب آنها چهار طبع گرم و مرطوب، سرد و مرطوب، گرم و خشک و سرد و خشک به وجود میاید. هر طبع به صورت یک گلخانه با شرایط دمایی و رطوبت نسبی و شدت نور خاصی متناسب با همان طبع در نظر گرفته شده که گیاهان متناسب با همان شرایط آب و هوایی در آن کشت می شود.


نفرات برگزیده ملزم به ارائه فایل اتوکد طرح های مورد نظر می باشند. 


این گلخانه ها علاوه بر اینکه محل پرورش گل و گیاه و تولید بذر آنها می باشند، متناسب با ماهیت خود یکی از فضاهای مسکونی این خانه را تشکیل می دهند؛ به طوریکه گلخانه گرم و خشک همان پذیرایی خانه است، گلخانه گرم و مرطوب محل استخر و جکوزی و سالن ورزشی ، گلخانه سرد و مرطوب محل غذاخوری مهمان است.و گیاهان طبع سرد و خشک نیز محوطه سازی و حیاط اندورنی و بیرونی مجموعه را تشکیل می دهند و در مجموع کلکسیونی از حدود 2000 گونه گیاهی را در خود جای می دهند. دیگر فضاهای مسکونی متناسب با ماهیت خود و طبع افرادی که در آن زندگی خواهند کرد به نوعی با این چهار اقلیم در ارتباط هستند. به طور مثال اتاق خواب دختر خانواده که طبعی گرم و خشک دارد در ارتباط با گلخانه سرد و مرطوب قرار گرفته است. آشپزخانه که ماهیتی سرد و مرطوب دارد نیز در ارتباط با این گلخانه است ولی  نشیمن خصوصی متناسب با شرایط خود در ارتباط با گلخانه گرم و خشک قرار می گیرد. گیاهان کاشته شده در خیلی از نقاط این مجموعه بر اساس خواص آنها در طب سنتی انتخاب شده اند. 
در معماری این پروژه سعی شده با نیم نگاهی به سبک زندگی و معماری سنتی و نیز ارزش های معماری پایدار نوع خاصی از سبک زندگی تعریف شود که بسیاری از عادت های زندگی مدرن امروزی را زیر سوال برده و با ایجاد بستری برای اشتغال خانگی امکان مهاجرت معکوس از تهران و زندگی دائم را در آن فراهم بسازد.
خواسته های کارفرما:
•    طراحی نماهای جنوبی و غربی ساختمان اصلی و نیز نمای شمالی ساختان سرایداری در پیوند با محوطه سازی و گودالباغچه و حجم کلی گلخانه ها.
•    نیازی به طراحی نمای شرقی و شمالی ساختمان اصلی نیست اما از آنجا که شکل گلخانه های موجود در این جهات در ترکیب با حجم کلی ساختمان قرار می گیرد، حجم و فرم بیرونی گلخانه ها و ترکیب آنها با ساختمان ها باید طراحی شود. (گلخانه گرم و خشک و فروشگاه به صورت شیشه ای با بست اسپایدری و گلخانه گرم و مرطوب و سرد و مرطوب با پوشش طلق پلیکربنات مدنظر است.) در صورت نیاز عناصری از نما می تواند به صورت قاب هایی با لبه های حجم گلخانه ها پیوند بخورد یا در گلخانه ها از ستون های بتنی دکوراتیو استفاده شود.
•    در حال حاضر ستونها و سقف اول ساختمان اصلی و سرایداری اجرا شده و قابل تغییر نیست ولی بقیه جزییات موجود در پلان متناسب با طرح حجم و نما قابل تغییر است. ستون گذاری و سازه بنا حتی المقدور عوض نشود ولی امکان ایجاد کنسول و بیرون زدگی یا تغییر در پلان و ایجاد تورفتگی در حجم بنا وجود دارد.

 

تغییراتی که باعث اصلاح و بهبود پلان ها شوند در نظر کارفرما امتیاز مثبت دارند.


•    سبک کلی طراحی می تواند مدرن، مدرن با تلفیقی لطیف از معماری سنتی یا معماری ارگانیک و استفاده از هندسه های طبیعی باشد ولی از معماری کلاسیک در طراحی پرهیز شود.
•    استفاده از راهکارهای معماری پایدار در طرحها امتیاز مثبت دارد.
•    با توجه به محدودیت مالی کارفرما و سطوح وسیع نما و محوطه، حتی المقدور از مصالح گرانقیمت در طراحی استفاده نشود، مگر در مواردی که سطح و حجم این مصالح کم باشد.
به منظور آسانتر شدن کار طراحان و سرعت بخشیدن به طراحی، مدل اولیه از کلیت سه بعدی پروژه در فرمت اسکچ آپ تهیه شده و فایل آن در اختیار طراحان قرار داده شده است.

 

اهداف
جزئیاتی که شما باید ارسال کنید
توضیحات
تعداد
طرح 3 بعدی نمای جنوبی و غربی و محوطه سازی حیاط شامل سطح نمای سرایداری و گلخانه
۲
علاقه مندی های کارفرما
نمایش آثار برندگان
اجرای پروژه
مجری این پروژه هنوز توسط کارفرما در سیستم مشخص نشده است
اطلاعات پروژه
تاریخ شروع
: ۲۱ آبان ۱۳۹۸
تاریخ پایان
: ۲ دی ۱۳۹۸
مجری
:
تعداد طرح های ارسالی
: 8 طرح مختلف
محل قرارگیری
:
طرح های فینالیست
طرح های انتخاب شده توسط کارفرما

کارفرما هنوز طرح های فینالیست را مشخص نکرده است

از دیدگاه ارسال کنندگان کامل طرح در این مسابقه

مبلغ جایزه

۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال

این مسابقه تمام شده است

  • اطلاعات پایه
  • فایل ها
  • پرسش و پاسخ
  • فینال
  • نتایج
  • سوالات متداول
  • نتایج داوری
  • اجرا
(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰