نگرانی کارفرمایان مسابقات معماری

پاسخ طرح تو طرح به نگرانی کارفرمایان مسابقات معماری

نویسنده:

سحر سید صدر

۱۴۰۰-۱۰-۱۱

سوال از شما، جواب از ما؛ اگر از هیچ طرحی خوشم نیاید، چه می‌شود؟

بستر "طرح تو طرح" برای ایجاد ارتباط صحیح کارفرمایان و معماران طراحی و ساخته شده تا کارفرمایان بتوانند از امتیاز طرح‌های متعدد برای پروژه خود بهره‌مند شوند و همچنین، معماران بتوانند جهت طراحی یک پروژه واقعی و اجرایی و برنده شدن جایزه مسابقه با هم رقابت کنند. در این بستر، با استفاده از الگوریتم مشخصی، قیمت طراحی پروژه‌ها تعیین می‌شوند که برای سنجش هزینه معماری پروژه‌تان بسیار مفید واقع می‌شود.

در مقاله پیشین مجموعه‌ی "سوال از شما، جواب از ما" به شرح روند کاری مجموعه پرداخته‌ایم. در صورتی که با روند راه‌اندازی مسابقات در "طرح تو طرح" آشنا شده‌اید، به پاسخ این سوال می‌پردازیم؛

طرح های معماری  

در همین ابتدا باید ذکر کنیم در چهارسال گذشته تمامی کارفرمایان با توجه به تعدد و تنوع طرح‌های دریافتی برای پروژه‌شان، رضایت خود را از همکاری با "طرح تو طرح" اعلام کرده‌اند. شما می‌توانید ویدئوی نظرات سازندگانی همچون جناب آقای توکلی، سازنده‌ی منطقه الهیه و کارفرمای "طرح تو طرح" در پروژه شادی را مشاهده کنید. همچنین ما از جناب آقای حمیدی، سازنده در فرمانیه، آقای حیدری در سعادت‌آباد، آقای کاظمی در الهیه و آقای احسن از گروه ساختمانی نیکا سوالاتی در رابطه با همکاری ایشان با "طرح تو طرح" پرسیدیم که قسمتی از پاسخ این افراد را در ویدئوی زیر می‌توانید بشنوید و یا برای مشاهده کامل آن، به قسمت IGTV اینستاگرام طرح تو طرح بروید.

در حالت عادی و عرف، شما نمونه‌کارهای یک دفتر معماری یا یک معمار را می‌بینید و پس از بررسی، تصمیم می‌گیرید با آن شخص یا مجموعه همکاری کنید و یا خیر، پس پیشنهاد می‌کنیم نمونه‌کارهای مسابقات "طرح تو طرح" را ببینید و خودتان نسبت به کیفیت و تنوع طرح‌های ارسالی تصمیم بگیرید. همچنین، در حالت عرفی که گفته شد، دفتر معماری یا معمار مورد نظرتان، با خط فکری مشخص خود، نهایتا سه آلترناتیو به شما ارائه خواهد کرد که یکی از آن‌ها، طرح برتر معمار حساب می‌شود. در "طرح تو طرح" با حضور بیش از 7000 معمار با خط فکری‌های مختلف و نو، چند ده طرح برای پروژه شما ارسال می‌شود که همه‌ی آن‌ها طرح برتر طراح هستند.

حال اگر شما مسابقه‌ی پروژه‌ی مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و ... خود را در "طرح تو طرح" راه‌اندازی کردید و به نظرتان طرح‌های ارسال شده توسط دفاتر معماری معتبر و یا معماران خلاق و توانای حاضر در بستر "طرح تو طرح" نیاز به اصلاح داشت، می‌توانید از نفرات برتر درخواست اعمال تغییرات مد نظرتان را داشته باشید؛ تا زمانی که کانسپت طرح تغییر نکند، این افراد موظف هستند درصد خوبی از طرح را به خواسته شما تغییر دهند. برای مثال می‌توانید با مطالعه مقاله "مصاحبه با طراح برتر نمای کاشانک" از تغییرات اعمال شده در طرح، هنگام طراحی برای اجرا و همچنین در خود اجرا مطلع شوید و مصاحبه با آقای مهندس زارع‌پور، کارفرمای این مسابقه را هم تماشا کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید مسابقه پروژه خود را در دو مرحله برگزار کنید؛ یعنی تیم "طرح تو طرح" در مجموعه خود، پذیرای شما و تعدادی از طراحان منتخب مسابقه شما می‌شود تا بتوانید با بررسی طرح‌ها به همراه طراح، نظرات خود را به ایشان اعلام کرده و پیش از تعیین نفرات برتر، تغییرات مد نظرتان را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی "نیاز کارفرما به اعمال تغییرات در طرح‌های برتر" را مطالعه کنید. عکس زیر، تغییرات اعمال یافته از جانب گروه معماری آرکسل در مرحله دوم مسابقه ترنج می‌باشد.

اعمال تغییرات مورد نظر کارفرما توسط معماری در مسابقات طرح تو طرح

 

هنگام راه‌اندازی مسابقه پروژه شما، تیم "طرح تو طرح" از شما سوالاتی در خصوص سبک مورد علاقه‌تان، خواسته‌ها، نیازهای پروژه و ... خواهد پرسید. هرچه به این سوالات پاسخ دقیق، شفاف و کامل‌تری بدهید، طراحان بهتر به این خواسته‌ها پاسخ معمارانه خواهند داد. با این وجود، در صورتی که در حین مسابقه، مواردی به ذهن‌تان رسید یا از معماران خواسته‌ای جدید داشته باشید، این موارد در سایت درج شده و به معماران شرکت‌کننده اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین، در تمامی مسابقات "طرح تو طرح" پنلی مخصوص ارتباط معماران و کارفرما ساخته می‌شود که سوالات طراحان در این پنل نمایش داده می‌شود و شما با جواب به سوالات ایشان، می‌توانید معماران را به سمت بهترین طرح پروژه‌تان راهنمایی کنید.

در انتها باید یادآوری کنیم که تیم پشتیبانی "طرح تو طرح" در همه مراحل قبل، حین و بعد از مسابقات در کنار کارفرمایان عزیز حضور دارند تا اطمینان حاصل کنند که کارفرمایان در طراحی و معماری پروژه خود، همکاری‌ خوشایند، نو و نتیجه‌بخشی را تجربه می‌کنند. این تیم با تسلط کافی بر ضوابط معماری، مسائل اجرایی ساختمان، اخذ مجوزات و تاییدیه همراه شما خواهند بود تا پروژه شما، به نحو احسن به مرحله بهره‌برداری برسد.

شما نیز می‌توانید تمامی نیازهای معماری خود را، اعم از مسکونی، ویلایی، تجاری و ... به "طرح تو طرح" بسپارید. برای شروع مسابقه منحصر به فردتان به بخش راه‌اندازی مسابقات در سایت "طرح تو طرح" مراجعه کنید و یا با تماس با شماره 22826318-021 از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

امیدواریم به سوال شما به درستی و کامل پاسخ داده باشیم.

اگر؛

سوالی راجع به این موضوع دارید،

سوال دیگری از روند کاری و نحوه تعامل "طرح تو طرح" دارید،

در بخش دیدگاه‌های همین مقاله با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

برای ثبت دیدگاه ابتدا باید وارد شوید

ورود

مطالب مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با این مطلب بلاگ را بخوانید

سوال از شما، جواب از ما

سوال: اگر در طرح‌های ارسالی ضوابط معماری و قوانین شهرداری رعایت نشده بود، چه اتفاقی میفتد؟ قطعا نام پلتفرم

ادامه مطلب
نیاز کارفرما به طراحی فاز دو

سوال: اگر برای اجرای طرح منتخب نیاز به نقشه‌های فاز دوم داشته باشیم، چه اتفاقی میفتد؟ قطعا نام پلتفرم مساب

ادامه مطلب
(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰