سیستم محاسبه قیمت و قیمت گذاری طرح تو طرح در اصل برای قیمت گذاری پروژه هایی که کارفرمایان به ما می‌سپارند طراحی شده است تا به راحتی بتوانند از هزینه طراحی معماران آگاهی پیدا کنند. قبلا قیمت گذاری اتوماتیک پیاده سازی نشده بود و قیمت ها به صورت دستی و پروژه به پروژه قیمت گذاری می شد اما از این پس کارفرمایان طرح تو طرح به صورت آنلاین نحوه محاسبه هزینه پروژه خود را میبینند. نکته ی جالب درمورد این سیستم این است که برخی معماران برای تعیین حدودی هزینه طراحی پروژه های فریلنس خود نیز از این سیستم استفاده میکنند و برخی از کارفرمایان برای چک کردن قیمت داده شده آرشیتکت ها و دیگر دفاتر معماری این سیستم قیمت گذاری را بررسی می‌کنند.

 

مراحل انتخاب نوع کلی طراحی پروژه و قیمت گذاری طراحی معماری آن

در ابتدا شخص برای قیمت گذاری پروژه معماری خود باید از بین موارد زیر یکی را انتخاب کند:

( اگر پیشنهاد دیگری برای اضافه کردن به گزینه های بالا دارید می‌توانید با شماره تلفن 22826318-021 تماس حاصل نمایید.)

 

اگر قیمت گذاری طراحی داخلی مسکونی و یا مغازه را انتخاب کنید:

باید زیربنای کلی پروژه معماری خود، نیاز داشتن یا نداشتن به طراحی پلان، نیاز داشتن به رندر داخلی و تعداد آنها، انتخاب تیپ طراحی لوکس، معمولی و اقتصادی و مدت پروژه خود را به روز مشخص کنید. شما می‌توانید در واقع طراحی پلان، طراحی نما و یا هر دو را به مسابقه بگذارید.

 

در صورت انتخاب قیمت گذاری ویلا، هتل، شهرک و آپارتمان

علاوه بر زیربنای کلی پروژه، طراحی پلان، تعداد رندر داخلی، تیپ طراحی و مدت پروژه دو فاکتور طراحی نما و تعداد وجه های مورد نظر و طراحی محوطه و روف گاردن نیز به پکیج قیمت گذاری اضافه می‌شود. پروژه مورد نظر شما ممکن است چندین فضای سبز، چندین روف گاردن، چند نوع نما، چند پلان مختلف برای هر طبقه و هر واحد و ... داشته باشد.

 

برای محاسبه قیمت طراحی دفتر و مطب در طرح تو طرح:

زیربنای کلی، رندر داخلی، تیپ طراحی و مدت پروژه مد نظر است.

 

برای محاسبه قیمت گذاری طراحی غرفه:

زیربنای کلی، تیپ طراحی و مدت پروژه

 

و در نهایت برای المان و سردر:

تعداد رندر کانسپت و متراژ زیربنا بعلاوه تیپ طراحی و مدت پروژه مدنظر هستند.

 

مثال اول از محاسبه قیمت با سیستم قیمت گذاری پروژه معماری طرح تو طرح | طراحی هتل

به طور مثال از بین گزینه های طراحی، طراحی هتل را انتخاب میکنیم. زیربنای کلی پروژه را ۳۰۰ متر، تعداد تیپ پلان را ۲ تیپ، تعداد رندر داخلی ۲ عدد، تعداد وجه های مورد نظر نما ۱ وجه، تعداد روف و محوطه مورد نیاز ۲ عدد، یکی برای حیاط و دیگری برای روف گاردن، تیپ طراحی لوکس و مدت پروژه را ۴۵ روزه در نظر می‌گیریم.

سپس در مرحله بعد اقدام به وارد کردن اسم و شماره تلفن می‌کنیم و با فشردن گزینه محاسبه مبلغ یازده میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان برای ما نشان داده میشود. در صورتی که تنظیمات همین پروژه را به زیربنای ۳۰۰۰ متر تغییر دهیم مبلغ به ۱۸۷ میلیون تومان تغییر پیدا میکند. در صورتی که با حفظ ۳۰۰۰ متر زیربنا، تعداد پلان و رندر نما را به ۴ عدد تغییر دهیم و وجه های مورد طراحی را به ۳ وجه افزایش دهیم و مدت پروژه ۲۰ روز شود هزینه مورد نیاز به ۵۲۵ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. این مبالغ بدون لحاظ تخفیف می‌باشد و اگر چندین آیتم با هم انتخاب شوند مشمول تخفیف می‌شوند مانند پروژه فرضی ۵۲۵ میلیونی که با تخفیف حدود ۳۷۰ میلیون تومان هزینه برمیدارد.

 

مثال دوم از محاسبه قیمت با سیستم طرح تو طرح | طراحی نمای ساختمان مسکونی

همانطور که در مثال قبل هم اشاره شد کارفرمایان می‌توانند طراحی نما، طراحی پلان یا هردو ( به اصطلاح پکیج معماری) را به مسابقه بگذارند. در این مثال فرض می‌کنیم کارفرمایی تنها طراحی نما مد نظرش است و پلان را به نحوی تهیه کرده است.

ابتدا پس از انتخاب گزینه مورد نظر زیر بنای کلی پروژه را ۶۰۰ متر در نظر می‌گیریم. تعداد وجه نما را یک بار ۲ و یکبار ۴ درنظر میگیریم. تیپ طراحی را یک بار لوکس و یک بار نیز متوسط در نظر میگیریم و مدت پروژه را ۳۰ روزه برای گزینه اول با طراحی ۲ وجه نما و سبک طراحی متوسط هزینه طراحی ۱۹ میلیون و هزینه کلی با احتساب هزینه برگزاری مسابقه ۲۳ میلیون تومان و برای گزینه دوم هزینه طراحی ۳۹ میلیون و هزینه کلی ۴۶ میلیون تومان میشود که اگر طراحی یک محوطه را به گزینه سوم اضافه کنیم ۶۴ میلیون تومان هزینه بدون تخفیف، شش میلیون و چهارصد هزار تومان تخفیف سپردن دو آیتم یعنی محوطه و نما که از این مبلغ ۱۲ میلیون تومان هزینه برگزاری مسابقه است.

 

مثال سوم مثال ویدیویی از قیمت گذاری ویلا

در این قسمت ویدیویی از نحوه استفاده از سیستم قیمت گذاری طرح تو طرح را مشاهده می‌کنید.

 

بعد از مشخص شده قیمت پروژه شما، می‌توانید یکی از دو گزینه مشاوره و یا پرداخت آنلاین را کلیک کنید. اکثر کارفرمایان می‌خواهند به دلیل پیچیدگی پروژه به صورت حضوری نیز درمورد پروژه مشاوره کنند تا به بهترین نتیجه دلخواه برسند که طرح تو طرح آماده تماس شماست.

برای دیدن مسابقات معماری فعال و در حال برگزاری طرح تو طرح کلیک کنید.

نویسنده: میرکیارش خمسی


 

برچسب ها

دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

دیدگاه خود را بنویسید

(۰۲۱)۲۲۸۲۶۳۱۸
۰۹۱۰ ۴۵۶ ۴۶۴۰